Strona główna Medycyna estetyczna Sesja Prawna na XXIV Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

Sesja Prawna na XXIV Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

Już za kilka dni rozpocznie się XXIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. O samym Kongresie i jego programie pisaliśmy już na naszym portalu. Dziś zwracamy uwagę na sesję prawną, która będzie jedną z sesji satelitarnych w sobotę, 9. marca.

Sesja rozpocznie się o godzinie 14:30 (Sala Sequoia) i planowana jest na około dwie godziny. Wykłady wygłosi ośmioro wykładowców – prawników medycznych, moderatorem sesji będzie Prezes Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej adw. dr n. pr. Agnieszka Zemke-Górecka.

Program sesji:

1/ Pacjent małoletni jako beneficjent świadczeń z zakresu medycyny estetycznej (adw. dr n. pr. Agnieszka Zemke – Górecka, adw. Cezary Rogula)

2/ Zabieg bez tajemnic, czyli o czym lekarz musi poinformować pacjenta (adw. Michał Gajda)

3/ Od niezadowolenia do sądu – lekarz w postępowaniu przedsądowym (adw. Marcjanna Dębska)

4/ Jak się powinien zachować lekarz gdy pacjent zgłasza roszczenia (r. pr. Aleksandra Powierża)

5/ Ochrona wizerunku w konflikcie z pacjentem – zastosowanie klauzuli mediacyjnej (adw. Martyna Maciejewska – Przyłucka)

6/ Ochrona prawna wizerunku i dobrego imienia Lekarza (adw. Karolina Podsiadły – Gęsikowska)

7/ Po co lekarzom prawo autorskie – medyczne social media (red. mgr n. pr. Andrzej Gross)

Informacje o pozostałych sesjach satelitarnych znaleźć można pod adresem:

https://kongres.dermatologia-estetyczna.pl/wp-content/uploads/2024/02/Sesje-Satelitarne-Program-naukowy-XXIV-Miedzynarodowy-Kongres-Dermatologii-Estetycznej-20240227.pdf