Strona główna Medycyna estetyczna II Konferencja DerMaster Med

II Konferencja DerMaster Med

DerMaster Med – szkoleniowa konferencja dla lekarzy poświęcona bezpieczeństwu w nowoczesnej medycynie estetycznej i regeneracyjnej odbędzie się już po raz drugi w Warszawie. Organizowane przez Art of Beauty wydarzenie połączone będzie ze stacjonarnym szkoleniem, które przeprowadzi dyrektor generalny światowej sieci Dermaster Clinic, wiceprezes Koreańskiego Stowarzyszenia Leczenia Komórkami Macierzystymi, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Anti-Age & Aesthetic Medicine (IA3M), chirurg plastyczny, dr Han Jin Kwon.

Konferencja podzielona jest na dwie części: szkoleniową – stacjonarną, która odbędzie się w warszawskim hotelu Marriot 8. czerwca, oraz teoretyczną w formie online, która zaplanowana została na 23. czerwca.

Przygotowana wspólnie z firmami UltraV, Into Beauty i Medical Brokers część szkoleniowa obejmie wykłady i pokazy zabiegowe z użyciem nazywanego „płynnymi nićmi” stymulatora PDO: Ultracol (biodegradowalny wypełniacz na bazie polidioksanonu) i zestawu do autologicznej regeneracji egzosomalnej ExoSmart. Wykłady w tej części przeprowadzą chirurdzy: dr Han Jin Kwon oraz dr n. med. Anna Skwarek.

Część teoretyczna poświęcona zostanie bezpieczeństwu w stosowaniu wyrobów medycznych. Wśród planowanych tematów znajdują się m.in. wykłady dotyczące bezpieczeństwa wykonywania  zabiegów medycznych, ubezpieczenia lekarza i gabinetu oraz komunikacji o wyrobach medycznych i ich reklamy.

Pełny program konferencji i szkolenia dostępny będzie z końcem kwietnia, zapisy odbywać się będą poprzez media społecznościowe @dermastermed do 20. maja.

Patronat medialny nad konferencją objęła Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV”.