Strona główna Konferencja Naukowa „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie”

Konferencja Naukowa „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie”

Trzecia edycja Konferencji Naukowej „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie” przeznaczonej dla prawników, lekarzy, personelu medycznego, managerów szpitali, klinik i gabinetów lekarskich, a także przedstawicieli producentów i dystrybutorów produktów leczniczych i wyrobów medycznych, odbędzie się w 2024 roku w dwóch częściach:

  • 12. czerwca 2024 roku – Panel Naukowy „Prawo medyczne w praktyce” (online)
  • 13. czerwca 2024 roku – Panel Doktorancki (online)
  • 23. listopada 2024 roku – Panel Ekspercki I (stacjonarny)
  • 24. listopada 2024 roku – Panel Ekspercki II (stacjonarny)

Panele online odbędą się na platformie Microsoft Teams. Zapraszamy prawników (także aplikantów i doktorantów) do składania propozycji tematów i krótkich (do 300 słów) abstraktów do panelu naukowego pod adresem: konferencja@estetykaichirurgia.pl

– nabór abstraktów trwa do 5. maja 2024r.

Panele Eksperckie odbędą się w formie stacjonarnej, podczas XXII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który w dniach: 22 – 24 listopada 2024 roku odbędzie się w Warszawie. Sobotni Panel Ekspercki I poświęcony zostanie marketingowi i reklamie w medycynie oraz zagadnieniom z zakresu rejestracji wyrobów medycznych i produktów leczniczych (r. pr. dr Jan Szulc, adw. dr Michał Białkowski, dr n. med. Marcin Ambroziak, adw. Michał Gajda, mec. Andrzej Gross), niedzielny Panel Ekspercki II, to zagadnienia z zakresu umów medycznych, odpowiedzialności za błędy medyczne i szeroko pojętego prawa medycznego (dr hab. Rafał Kubiak prof. UŁ i UM w Łodzi, r. pr. dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska prof. US, r. pr. dr Aleksandra Klich, r. pr. dr Michał Białkowski, adw. Karolina Jakubowska i adw. Karolina Seidel). Za współorganizację sesji stacjonarnej i gościnę dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Organizatorami Konferencji są: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Centrum Praktyk Sądowych Kliniki Prawa WPiA US, Grupa Medialna Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV, Doktoranckie Forum Uczelni Medycznych oraz kancelaria adwokacka adw. Michała Gajdy.