Strona główna Prawo medyczne Konferencja „Prawo w medycynie – Medycyna w prawie” – program i prelegenci.

Konferencja „Prawo w medycynie – Medycyna w prawie” – program i prelegenci.

Konferencja :Prawo w medycynie - Medycyna w prawie."

„Ograniczenie reklamy wyrobów medycznych w Polsce”, „Etyka w dermatologii estetycznej”, „Naruszenie dóbr osobistych przez biegłego lekarza”, „Śmierć uczestnika badania klinicznego”, „Ochrona danych osobowych w medycynie” – to tylko część zagadnień, które zostaną poruszone podczas pierwszej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo w medycynie – medycyna w prawie”, która w formie online odbędzie się w poniedziałek, 19. czerwca. Patronat medialny nad konferencją sprawuje Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV.

Do udziału w Konferencji Organizatorzy zapraszają: lekarzy, prawników, personel medyczny, managerów szpitali, klinik i gabinetów lekarskich, a także przedstawicieli producentów i dystrybutorów produktów leczniczych i wyrobów medycznych. „Jest to pierwsza z cyklu Konferencji, w których będziemy poruszać tematy z zakresu prawa medycznego i okołomedycznego nie w zamkniętym gronie prawników, ale w gronie łączącym środowisko medyczne i prawne” – mówi organizator Konferencji: r. pr. dr Aleksandra Klich z Uniwersytetu Szczecińskiego – „Chcemy, aby nasza cykliczna Konferencja stała się platformą wyrażania poglądów, dyskusji lekarzy i prawników, i – oczywiście – miejscem, gdzie być może wykłady i dyskusje przerodzą się w uaktualnianie i współtworzenie założeń prawa medycznego i okołomedycznego”.

W pierwszej edycji Konferencji wykłady wygłoszą przedstawiciele środowiska medycznego, m.in.: prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, dr n. med. Ewa Kaniowska (SLDE), dr Waldemar Jankowiak, dr Filip Kulewicz oraz prawnicy specjalizujący się w prawie medycznym, m.in.: prof. Kinga Flaga-Gieruszyńska, dr Aleksandra Klich, dr Michał Białkowski i dr Joanna Zdanowska. Podczas Konferencji poruszony zostanie także jeden z najbardziej aktualnych tematów w zakresie zmian w prawie obowiązującym środowisko medyczne: o ograniczeniach reklamy wyrobów medycznych w praktyce oraz możliwościach działań marketingowych lekarzy opowiedzą adw. Michał Gajda i red. Andrzej Gross.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Po każdym z paneli przewidziany jest czas na dyskusję i zadawanie pytań (także na tematy nie poruszone w panelu, a będące zgodnymi z tematyką Konferencji). Rejestracja Uczestników odbywa się za pośrednictwem formularza MS Teams pod adresem: bit.ly/OKN_PrMed – rejestracja zamknięta zostanie 18. czerwca.

Organizatorami Konferencji są: Centrum Praktyk Sądowych Kliniki Prawa WPiA US, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Kancelaria MCM Legal oraz Doktoranckie Forum Uczelni Medycznych.