Strona główna Wydarzenia Włoskie nowości w medycynie estetycznej: dr Rossana Castellana i dr Laura Pauletti

Włoskie nowości w medycynie estetycznej: dr Rossana Castellana i dr Laura Pauletti

Trzy nowe linie doskonale już znanych kosmetyków WiQo, stworzonych jako uzupełnienie terapii gabinetowej przez twórczynię konceptu PRX Therapy, dr Rossanę Castellanę, oraz ledową terapię anti-aging z użyciem żelu fotokonwerterowego FleTech zaprezentowały dr Rossana Castellana i dr Laura Pauletti podczas spotkania prasowego przy okazji XXIII Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging.

 TCA (kwas trójchlorooctowy) długo kojarzył nam się ze skutecznością, ale też z dość długą rekonwalescencją w okresie złuszczania skóry. – mówiła dr Castellana – Dlatego pierwsze efekty PRX Therapy przyjmowane były z lekkim niedowierzaniem. Skuteczny, ale bez dłuższej rekonwalescencji powiązanej ze złuszczaniem? To nie może się udać. – wspominała pierwsze opinie. A jednak nie tylko udało się, ale w dodatku terapia autorstwa dr Rossanny dziś może poszczycić się ponad pięcioma milionami wykonanych na całym świecie zabiegów. Czas trwania peelingu gabinetowego, to 10 – 15 minut. Dla uzyskania pełnego efektu wykonuje się go w serii pięciu nałożeń, w odstępach tygodniowych, jednak już po pierwszym z nich widzimy ujędrnienie i uelastycznienie skóry, która staje się widocznie młodsza.

Jako uzupełnienie zabiegów włoska dermatolog stworzyła serię kosmetyków WiQo, których trzy nowe linie właśnie pojawiły się na polskim rynku:

  • równoważący krem przeciwtrądzikowy: WiQo Balancing Cream

jest to krem zawierający dwudziestoprocentowe stężenie zmikronizowanego kwasu azelainowego, wydatnie zmniejszający nadmierne wydzielanie sebum (już po krótkim, kilkutygodniowym stosowaniu). W składzie kremu znalazła się także łagodząca podrażnienie skóry fitosfingozyna (składnik o działaniu antyhistaminowym).

  • krem witaminowy z retinolem: WiQo Restructuring Vitamin Cream

krem zawierający wysokie stężenie retinianu hydroksypinakolonu oraz witamin: A i C. Retinian w kremie nie podlega utlenieniu, co zapewnia jego długotrwałe działanie analogiczne do działania czystego kwasu retinowego. Nadaje elastyczność i jędrność skórze, a jednocześnie – jak zapewnia producent – nie powoduje efektów ubocznych występujących w innych kosmetykach z retinolem.

  • maska owocowa: Fruit Mask WiQo

delikatna maska pozabiegowa na bazie naturalnych składników z soku banana, truskawki i ogórka, delikatnie złuszczająca, ale zawierająca jednocześnie składniki antybakteryjne i łagodzące. Zastosowana bezpośrednio po PRX Therapy lub innej biorewitalizacji chemicznej potęguje efekt zabiegu.

Zabieg z użyciem światła fluorescencyjnego, który jest nową technologią opracowaną do regeneracji tkanek (FleTech), zaprezentowała dr Laura Pauletti. W dermatologii używamy tej technologii np. w chorobach zapalnych, takich jak trądzik i trądzik różowaty. – opowiadała dr Pauletti podczas spotkania i pokazu zabiegu – Technologia ta dobrze sprawdza się także w pielęgnacji ran, a dodatkowo wzmacnia produkcję kolagenu. Jest to więc technologia dermatologiczna, która doskonale sprawdzi się w medycynie estetycznej.

Podczas kilkunastominutowego zabiegu wykorzystywane jest światło LED i fluorescencyjny żel. Niebieskie światło konwertowane jest za pomocą fluoroforów i chromoforów na światło  fluorescencyjne o wielu długościach. Światło aktywuje endogenne chromofory na wszystkich poziomach skóry: sprzyja regeneracji i zwiększa aktywność fibroblastów, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, stymuluje także angiogenezę (wzrost unaczynienia).

Zabieg dla pacjenta jest relaksujący, nie wymaga przygotowania i rekonwalescencji, co jest szczególnie ważne dla osób bardzo aktywnych zawodowo, a jednocześnie pragnących zadbać o swoją skórę i poradzić sobie z problemami zapalnymi.