Strona główna Medycyna estetyczna Endolift – nowy wymiar liftingu

Endolift – nowy wymiar liftingu

Czy istnieje „lifting” bez skalpela?

 Zdania są podzielone i dziś tego sporu nie będziemy rozstrzygać. Ale z całą pewnością mogę powiedzieć w tym miejscu, że o kwalifikacji do zabiegu nazywanego „liftem” lub „liftingiem” niezależnie od tego, czy mówimy o ingerencji chirurgicznej, czy nie, powinien decydować specjalista. Są osoby, które mogą wspomóc wygląd swojej skóry medycyną estetyczną i nazwać to liftem, są jednak i takie, w przypadku których bez skalpela zwyczajnie już się nie da. Dzisiaj opowiem wam o metodzie z rodzaju nieinwazyjnych, jednak o skoncentrowanym silnym działaniu i szybko widocznych i – co ważniejsze – trwałych efektach.

Endolift działa skutecznie. Skąd to wiem? Bo sprawdziłam na własnej skórze!

Co to jest Endolift?

 Endolift to zabieg wykonywany laserem Eufoton LASEmaR 1500 L. Energia lasera emitowana jest pod skórą za pomocą specjalnego, cienkiego jak włos mikrooptycznego włókna. Wprowadza się je pod skórę bez konieczności robienia nacięć i podawania znieczulenia. Czy boli? Otóż nie (przynajmniej ani ja, ani inne pacjentki których zabiegi obserwowałam, nie czułyśmy bólu ani żadnego dyskomfortu). Czy trwa długo? To już zależy od indywidualnej wielkości usuwanych depozytów tłuszczowych. Jakie są odczucia podczas zabiegu? Ciekawe jest to, że słyszymy „trzaski” tłuszczu. Czy trzeba będzie długo czekać na efekt?

 Nie.

 Po zabiegu rozpoczyna się etap przebudowy skóry. Ponieważ laser przebudowuje zarówno głębokie, jak i powierzchniowe warstwy skóry, efekt ujędrnienia i napięcia widoczny jest natychmiast. W ciągu kilku kolejnych miesięcy na skutek wzmożonej pracy fibroblastów efekty zabiegu intensyfikują się. Przede wszystkim są trwałe. „Do uzyskania zamierzonego efektu wystarczy jeden zabieg, dlatego nie ma konieczności jego powtarzania!” – mówi dr Marcin Wolfinger z Wolfinger Clinic w Krakowie.

 Na co warto zwrócić uwagę?

 Aby zabieg spełnił oczekiwania, czy – mówiąc wprost – był skuteczny i bezpieczny, zabieg Endolift należy wykonywać wyłącznie laserem Eufoton LASEmaR 1500 L. Inne tego typu urządzenia nie zapewnią tych samych efektów, o których piszę, i które możecie obejrzeć na filmie:

 Zapraszam do oglądania!

P.S. mój zabieg obejrzycie tutaj i nie jest to tylko lifting…