Strona główna Prawo medyczne Nabór abstraktów otwarty! Konferencja „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie 3,0”

Nabór abstraktów otwarty! Konferencja „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie 3,0”

Do końca maja można pod adresem konferencja@estetykaichirurgia.pl składać propozycje tematów i abstrakty do Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie 3,0”. Konferencja w formie online odbędzie się w dniach: 12. – 13. czerwca 2024 r.

konferencja prawna

Do składania abstraktów zapraszamy prawników zajmujących się prawem medycznym i zagadnieniami okołomedycznymi (także doktorantów i studentów, dla których przewidziany jest specjalny panel naukowy), lekarzy oraz managerów służby zdrowia. Wykłady, które zostaną wygłoszone w tej edycji konferencji online, zostaną wybrane i ogłoszone do 05. czerwca 2024 r. Udział w części online jest bezpłatny dla uczestników czynnych i biernych. Po każdym z paneli przewidziany jest czas na dyskusję i zadawanie pytań (także na tematy nie poruszone w panelu, a będące zgodnymi z tematyką Konferencji).

Dwie edycje konferencji „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie” zorganizowane w roku 2023 cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno prawników, jak i lekarzy. W każdej z dwóch edycji udział wzięło kilkaset osób, a wśród wykładowców znaleźli się m.in. prof. dr hab. n. med. Kazimierz Kobus, prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, dr hab. Rafał Kubiak prof. UŁ i UM w Łodzi, r. pr. dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska prof. US, r. pr. dr hab. Monika Urbaniak prof. UMP, dr n. med. George Sulamanidze i dr n. med. Fadi Hamadani.

Trzecia edycja Konferencji Naukowej „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie” przeznaczonej dla prawników, lekarzy, personelu medycznego, managerów szpitali, klinik i gabinetów lekarskich, a także przedstawicieli producentów i dystrybutorów produktów leczniczych i wyrobów medycznych, odbędzie się w 2024 roku w dwóch częściach:

  • 12. czerwca 2024 roku – Panel Naukowy „Prawo medyczne w praktyce” (online)
  • 13. czerwca 2024 roku – Panel Doktorancki (online)
  • 23. listopada 2024 roku – Panel Ekspercki I (stacjonarny)
  • 24. listopada 2024 roku – Panel Ekspercki II (stacjonarny)

Panele Eksperckie odbędą się w tym roku dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, w formie stacjonarnej, podczas XXII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który w dniach: 22 – 24 listopada 2024 roku odbędzie się w Warszawie.

Sobotni Panel Ekspercki I poświęcony zostanie marketingowi i reklamie w medycynie oraz zagadnieniom z zakresu rejestracji wyrobów medycznych i produktów leczniczych (r. pr. dr Jan Szulc, adw. dr Michał Białkowski, dr n. med. Marcin Ambroziak, adw. Michał Gajda, mec. Andrzej Gross), niedzielny Panel Ekspercki II, to zagadnienia z zakresu umów medycznych, odpowiedzialności za błędy medyczne i szeroko pojętego prawa medycznego (dr hab. Rafał Kubiak prof. UŁ i UM w Łodzi, r. pr. dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska prof. US, r. pr. dr Aleksandra Klich, adw. Karolina Jakubowska i adw. Karolina Seidel).

Panele Eksperckie poprowadzą: dr n. ekon. lek. Dorota Wydro (PTMEiAA) i mec. Andrzej Gross (Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV, Uniwersytet Szczeciński).