Strona główna Kosmetologia i Kosmetyki DNA Peel – nowy zabieg kosmetologiczny

DNA Peel – nowy zabieg kosmetologiczny

O nanoigłach mówi się już od blisko dziesięciu lat. Na początku testowane jako pobudzające części ciała do wytwarzania nowych naczyń krwionośnych, dziś stosowane są m.in. w kosmetologii jako służące do stymulacji skóry i naprawy uszkodzeń wywołanych przez promieniowanie UV. Zestaw Programu Przeciwstarzeniowego DNA PEEL do kuracji kosmetologicznej z kontynuacją w pielęgnacji domowej wprowadziła właśnie na rynek firma Bioceris.

Zestaw składa się z siedmiu elementów, z czego pięć: witalizator, booster, wzmacniacz, pochłaniająca maska i wtórnik, to element zabiegu peelingującego, dwa z nich – booster i wtórnik służą także do podtrzymującej i wzmacniającej efekt terapii domowej.

  • Witalizator lekkim peelingiem usuwa martwe komórki naskórka i zwiększa szybkość wchłaniania w kolejnym etapie zabiegu.
  • Booster łagodzi skórę, nawilża ją i chroni przed podrażnieniami
  • Wzmacniacz – według producenta – działa jak medyczny mechanizm regeneracji skóry z DNA nanoigieł
  • Maska wzmacnia wskaźnik retencji nanoigieł DNA i składników aktywnych
  • Wtórnik dostarcza składniki odżywcze i regenerujące, oraz tworzy nawilżone środowisko do regeneracji komórek

Nanoigły DNA przenikają do warstwy podstawnej naskórka. W warstwie granularnej normalizują szybkość rotacji skóry i wspomagają produkcję wysokiej jakości lipidów poprzez stymulację granulek lamelarnych; w warstwie wypukłej wspomagają krążenie krwi i działania naczyń limfatycznych poprzez m.in. aktywację komórek Langerhansa i wzmocnienie funkcji odpornościowych; w warstwie podstawnej aktywują tworzenie i regenerację błony oraz wspomagają generowanie nowych komórek (aktywny podział komórkowy).

Składnikami aktywnymi są w zabiegu DNA PEEL:

  • Witalizator: Kompleks AHA, BHA, PHA oraz antocyjany ekstrahowane z czerwonej kapusty i granatów
  • Booster: Centella Asiatica, kwas hialuronowy i spirulina
  • Wzmacniacz: m.in. PDRN + kompleks 58 składników odżywczych dla komórek, pantenol, adenozyna, fruktan, glukonolakton z ekstraktem z miodu
  • Maska: fruktan, hialuronian sodu, pantenol, madekasozyd, azjatykozyd, kwas madekasowy, kwas azjatykowy, DNA sodu
  • Wtórnik: m.in. DNA sodu, adenozyna, tripeptyd-1-miedzi, wyciąg z cebuli Allium Cepa, madekasozyd, azjatykozyd, kwas madekasowy, kwas azjatykowy

Zabieg kosmetologiczny przez producenta określany jest jako łączący kurację (system inkubacji komórek, stymulacja za pomocą nanoigieł DNA) z relaksem – terapią biopsychologiczną, prowadzącą do łagodzenia stresu psychologicznego, poprawy krążenia i metabolizmu, uwalniania toksyn, rozluźnienia mięśni skóry głowy i dekoltu.

W badaniach producenta stwierdzono pozytywne działanie kuracji u osób z rumieniem wrażliwym, trądzikiem i zmianami melazmatycznymi. Opisywane są efekty regeneracyjne bariery ochronnej skóry i błony podstawnej oraz wzmocnienie ECM, a także rozświetlenie skóry.

Zdjęcia „przed” i „po” zabiegu wizualizują efekt osiągnięty w 
konkretnej sytuacji terapeutycznej, u konkretnej osoby.
Nie należy traktować ich jak wzoru ani odnosić do wyglądu i efektów 
możliwych do osiągnięcia u innych osób.

Więcej informacji oraz pokaz zabiegu już wkrótce znaleźć będzie można na stronie dystrybutora: https://bioceris.pl/.