Strona główna Kosmetologia i Kosmetyki Retisil – premiera nowej linii dermokosmetycznej

Retisil – premiera nowej linii dermokosmetycznej

Premiera nowej linii dermokosmetyków odbyła się z końcem lutego w wyjątkowej przestrzeni na 46 piętrze wieżowca Skyfall w Warszawie. Podczas prowadzonego przez Annę Maruszeczko panelu dyskusyjnego dla zaproszonych gości: ekspertów kosmetologii i medycyny estetycznej head of marketing Sesderma – Anna Kwaśnik, Mediderma scientific & training manager – Anna Antosik i dr Monika Rogala – specjalistka dermatolog, wenerolog oraz ekspertka marki Sesderma rozmawiały o trendzie pro-aging, samoakceptacji, właściwej pielęgnacji skóry oraz jej potrzebach, prezentując nową formułę pielęgnacji z zastosowaniem linii kosmetycznej wykorzystującej retinian hydroksypinakolonu (cząsteczkę HPR) oraz krzem organiczny.

Intensywniej i skuteczniej

Linia RETISIL to połączenie nanotechnologii ze składnikami, wśród których znajdują się wspomniane: retinian hydroksypinakolonu (cząsteczka HPR) i krzem organiczny, a także peptydy, wąkrota azjatycka, niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, olej ze słodkich migdałów oraz olej z róży muszkatołowej. Kosmetyki przeznaczone są dla skóry dojrzałej, potrzebującej regeneracji i odnowienia naskórka. W odróżnieniu od innych typów retinoidów HPR nie przechodzi konwersji do kwasu retinowego, łączy się bezpośrednio z receptorami w skórze, przez co zapewnia działanie intensywniejsze i skuteczniejsze, a pielęgnacja nie wiąże się w tym przypadku z żadnymi podrażnieniami. Dwa główne składniki działające synergicznie poprawiają jędrność skóry, wygładzają zmarszczki i korygują zmarszczki mimiczne. Linia składa się z czterech kosmetyków: intensywnego serum pro-aging, kremu do twarzy, kremu pod oczy oraz olejku.

 

Intensywne serum pro-aging

Serum stosujemy rano i wieczorem na czystą i suchą skórę. Jedna aplikacja, to zaledwie 3-4 krople. Regularne stosowanie prowadzi do poprawy jędrności twarzy i spłycania zmarszczek – jak zapewnia producent – nawet tych najgłębszych. Serum poprawia także nawilżenie i wyrównuje koloryt skóry oraz zwiększa jej napięcie.

Krem przeciwstarzeniowy do twarzy

Stosujemy rano i wieczorem, warto połączyć tę pielęgnację ze wspomnianym serum, dla uzyskania lepszego efektu. Krem w widoczny sposób poprawia jędrność skóry zmniejszając widoczne oznaki starzenia.

Krem kontur oczu

Nieco wbrew swojej nazwie krem przeznaczony jest do intensywnej pielęgnacji nie tylko oczu, ale i ust. Lekko wklepywany i wmasowywany rano i wieczorem od wewnątrz do zewnątrz wygładza linie mimiczne, zwiększa jędrność oraz niweluje oznaki zmęczenia.

Olejek do twarzy

Redukuje zmarszczki i widocznie ujędrnia skórę twarzy i szyi. Koryguje przebarwienia i linie mimiczne. Szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Na początku kuracji zalecane jest stosowanie go 2-3 razy w tygodniu, ze stopniowym zwiększaniem częstotliwości stosowania.

 

Bardziej stabilny i nie powodujący podrażnień –

mowa oczywiście o zawartości retinolu. Badania wykazały, że zastosowany w linii RETISIL kosmetyczny ester kwasu retinowego – Hydroxypinacolone Retinoate (HPR) działając na poziomie komórkowym wzmacnia zdolność do regeneracji i odnowienia naskórka. Mimo, że jego efekt działania jest podobny do efektu działania kwasu retinowego, odnotowano mniejszą ilość podrażnień skóry niż w przypadku retinolu i większą stabilność preparatu.

Jak w przypadku wszystkich retinoidów, nie należy jednak zapominać o jednoczesnym stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych w przypadku ekspozycji na słońce.

„Sesderma Retisil to seria wpasowująca się w trend pro-aging, dbająca o minimalizowanie wszystkich oznak starzenia się skóry. Połączenie nanotechnologii i innowacyjnych składników zapewnia kompleksową pielęgnację skóry dojrzałej” – podsumowuje head of marketing Sesderma, Anna Kwaśnik.

Produkty z linii Retisil dostępne są w aptekach specjalizujących się w ofercie dermokosmetycznej oraz w wybranych sklepach internetowych.

Gdzie możesz kupić produkty? Sprawdź TUTAJ

artykuł sponsorowany, źródło: materiały prasowe marki Sesderma