Strona główna Kosmetologia i Kosmetyki ExosesLB – zabieg z wykorzystaniem egzosomów od Medidermy

ExosesLB – zabieg z wykorzystaniem egzosomów od Medidermy

Dlaczego właśnie egzosomy?

Transportery wewnątrzkomórkowe są coraz częściej i efektywniej wykorzystywanym w kosmetologii i medycynie estetycznej materiałem uruchamiającym naturalne procesy naprawcze. Zawierają różne biomolekuły, takie jak: DNA, RNA, białka, węglowodany i lipidy, stanowiąc istotny element komunikacji międzykomórkowej, aktywującej procesy podziału, różnicowania a także procesy syntezy mi.in kolagenu i elastyny w skórze.

Egzosomy to odkrycie i nadzieja  dermatologii i medycyny estetycznej. Mają zastosowanie
w pielęgnacji odmładzającej twarzy i ciała, przy melazmie, bliznach potrądzikowych
i znamionach, chorobach zapalnych skóry (łuszczyca, zapalenie skóry), bielactwie
czy w pielęgnacji włosów. Mediderma opracowała preparat do mikronakłuwania EXOSES LB wykorzystujący potencjał egzosomów w celu przywrócenia skórze witalności. Dla lepszych efektów egzosomy połączono ze składnikami aktywnymi zamkniętymi w nanosomach.

Regeneracja i rewitalizacja w jednym zabiegu

Zabieg Medidermy z wykorzystaniem egzosomów rozpoczyna się od przygotowania skóry (oczyszczenia, zdezynfekowania i rozpylenia mgiełki). Kolejnym krokiem jest nałożenie roztworu FERULAC CLASSIC, a następnie mikronakłuwanie skóry serum przygotowanym
z połączenia z dwóch ampułek EXOSES LB. Zabieg kończy nałożenie na skórę kremu RETISES NANOPEEL 1%. Po zabiegu eksperci Medidermy rekomendują stosowanie pielęgnacji podtrzymującej efekty oraz stosowanie kremu ochronnego z filtrem SUNYSES MD SPF 50. Zabieg ma na celu wygładzenie skóry, zredukowanie widoczności zmarszczek i linii mimicznych, poprawę kolorytu i uzyskanie efektu odmłodzenia skóry. Rekomendacja zabiegowa, to seria czterech zabiegów, co 2-3 tygodnie.

Po co łączyć egzosomy z kompleksem rewitalizującym? O tym rozmawiano m.in. podczas tegorocznej edycji Akademii Mediderma. Mediderma jako ekspert od zdrowej i pięknej skóry proponuje zabiegi i pielęgnację wykorzystującą najnowsze osiągnięcia nauki. Egzosomy mają ogromny potencjał mobilizowania skóry do samoodnowy. W rezultacie wygląda ona świeżo, młodo i odzyskuje blask. Dzięki zamkniętym w nanosomach składnikom aktywnym efekt działania egzosomów zostaje podkreślony, jest jeszcze bardziej widoczny.

Tematem przewodnim 4. edycji „Akademii Mediderma” było „Chronostarzenie – zaawansowana terapia przeciwstarzeniowa według Mediderma”. Uczestnicy szkolenia poznawali najnowsze metody opóźniania pojawienia się objawów starzenia się skóry i dbania o jej głęboką rewitalizację poprzez zastosowanie kompleksowych rozwiązań zabiegowych w terapiach łączonych. Jedną z nich jest właśnie zabieg z użyciem egzosomów, czyli zaprezentowana podczas tegorocznej Akademii nowość od marki.

Ale co jest w środku?

Przede wszystkim: egzosomy. Mediderma od początku transparentnie przedstawia ich pochodzenie, sposób pozyskiwania i wyniki badań. EXOSES LB (ampułka 1) zawiera egzosomy bakterii Lactobacillus brevis J2K-55.

Badania in vitro z użyciem EXOSES LB (ampułka 1) wykazały – jak informuje producent – zwiększenie ekspresji genów filagryny, lorykryny i klaudyny-1 zaangażowanych w prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej, zwiększenie żywotności komórek i proliferację keratynocytów HaCaT oraz zmniejszenie ekspresji mediatorów prozapalnych (IL-6, IL-α, TNF-1β i COX-2). Preparat wykazuje więc działanie przeciwzapalne, łagodzi, wzmacnia i regeneruje skórę.

EXOSES LB (ampułka 2) to kompleks rewitalizujący, w którego składzie wykorzystano odpowiadający za wielowarstwowe nawilżenie kwas hialuronowy o 2 masach cząsteczkowych, 5 rodzajów odżywiająch skórę witamin (A, B5, C, E i K), 11 aminokwasów (alanina, arginina, asparginina, fenylalanina, izoleucyna, glicyna, histydyna, prolina, seryna, walina) – stymulujących syntezę kolagenu, Koenzym NAD wspomagający biochemiczne reakcje komórkowe, 5 minerałów (krzem, cynk, magnez, sód, wapń) wzmacniających funkcje barierowe oraz kwasy nukleinowe (Sodium DNA) stymulujące proliferację fibroblastów, chroniące komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi przeciwutleniacze (glutation, kwas tioktynowy (liponowy) oraz energetyzatory komórkowe (ATP) dostarczające niezbędnej energii komórkowej.

 

MEDIDERMA BY SESDERMA

Mediderma należy do portfolio marki Sesderma, która specjalizuje się w kosmetykach wykorzystujących najnowsze technologie z dziedziny dermatologii oraz genokosmetyki. Firma powstała w 1989 roku, a jej głównym twórcą jest dr Gabriel Serrano. Jako pierwsza wprowadziła preparaty oparte na nanotechnologii, które okazały się przełomem w dziedzinie rozwiązywania problemów skórnych. Nie tylko pozwalają substancjom odżywczym dotrzeć w głąb skóry, ale również przynoszą długotrwałe i zadowalające efekty. W preparatach mają również zastosowanie peptydy mimetyczne, czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste.

Znajdź najbliższy gabinet pracujący na produktach Mediderma i poznaj  zabiegi profesjonalne oraz pielęgnację domową Mediderma.

www.mediderma.pl

artykuł sponsorowany, źródło: materiały prasowe marki Mediderma