Strona główna Wydarzenia Ex cute plura cognoscuntur – interdyscyplinarna konferencja dermatologiczna

Ex cute plura cognoscuntur – interdyscyplinarna konferencja dermatologiczna

EX Cute

Czy „więcej wiadomo ze skóry” ? Na to pytanie po raz kolejny pod przewodnictwem Komitetu Organizacyjnego Konferencji: prof. dr hab. n. med. Joanny Narbutt, prof. dr hab. n. med. Aleksandry Lesiak i prof. dr hab. n. med. Witolda Owczarka odpowiedzi szukali dermatolodzy z całej Polski. W łódzkim hotelu Ambasador odbyła się kolejna już edycja interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Ex cute plura cognoscuntur”. Organizatorem konferencji była Medica Expert Conference, Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV” sprawowała nad nią patronat medialny.

W tym roku „Interdyscyplinarne oblicza dermatologii” okazały się nie tylko wieloaspektowe, ale także wielowymiarowe – konferencja Ex cute odbywała się w formie hybrydowej i wielu dermatologów zdecydowało się skorzystać z możliwości uczestnictwa online. Przez trzy dni lekarze wzięli udział w dziesięciu sesjach naukowych moderowanych przez m.in. prof. dr hab. n. med. Waldemara Placka, prof. dr hab. n. med. Jacka Szepietowskiego oraz członków komitetu naukowego konferencji.

Jak podkreślają organizatorzy, celem tej konferencji było ukazanie istoty współpracy lekarza dermatologa z lekarzami innych specjalizacji takich jak alergologia, onkologia, endokrynologia, pediatria i psychiatria. Wśród poruszanych tematów znalazły się wieloaspektowe ujęcia terapii w m.in. chorobie Duhringa, łuszczycy krostkowej, grzybicach skóry, atopowym zapaleniu skóry, toczniu, trądziku, ale także boreliozie i polineuropatiach.