Strona główna Ginekologia  I Ogólnopolska Konferencja Endometriozy

 I Ogólnopolska Konferencja Endometriozy

I Ogólnopolska Konferencja Endometriozy, odbyła się w dniach 7-9 marca 2024r w Krakowie. Konferencja zgromadziła wiodących specjalistów z dziedziny endometriozy, a zaproszeni eksperci zarówno z Polski jak i z zagranicy podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym.

Pierwszy dzień Konforencji rozpoczął się ponad sześciogodzinnymi warsztatami Live Surgery moderowanymi przez Alina Constantina, Kazimierza Pityńskiego i Hansa Rudolfa Tinneberga. Transmitowane warsztaty przeprowadzane w Krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim prowadzili chirurdzy: Atilla Bokor i Paweł Basta.

Prowadzoną w języku angielskim sesję patronacką European Endometriosis League poprowadzili: Paweł Basta, Harald Krentel i Adrienn Salamon.

Oficjalne otwarcie konferencji poprowadził Piotr Sieroszewski. Podczas otwarcia wystąpili profesorowie: Krzysztof Czajkowski, Paweł Basta i Rafał Stojko, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz Fundacji „Pokonać Endometriozę”.

Przez trzy dni rozmawiano m.in. o rekomendacjach PTGiP w diagnostyce i leczeniu
endometriozy (Małgorzata Kędzia), elementach niezbędnego wyszkolenia
chirurgicznego koniecznego do przeprowadzania operacji zaawansowanej
endometriozy (Kazimierz Pityński), czy ciąża po leczeniu endometriozy jest
rzeczywiście wysokiego ryzyka (Hubert Huras).

Ostatni dzień konferencji, to warsztaty diagnostyki ultrasonograficznej w endometriozie, które moderowali: Catherina Exacoustos, Agnieszka Kotlarz i Jacek Wilczyński, a poprowadzili: Alin Constantin, Łukasz Kotarski, Daniel Kurczyński, Ewa Rabiej-Wrońska, Piotr Rubisz i Joanna Spaczyńska.

Pierwsze spotkanie specjalistów zajmujących się endometriozą zakończyły prezentacje własnych przypadków uczestników warsztatów i dyskusja. Konferencja zapowiadana jest jako cykliczna, coroczna. Patronem medialnym wydarzenia była Grupa Medialna: Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV. Organizatorem konferencji była: MedicaExpert Conference.