Strona główna Wydarzenia Early Bird Tickets – iADE 2024

Early Bird Tickets – iADE 2024

Specjalna oferta dla rezydentów i Early Bird Tickets, czyli specjalna cena biletów dla tych, którzy zarezerwują je do 31. marca – tak rozpoczyna się rejestracja na iADE 2024. Organizatorzy w tym roku spodziewają się w Sopocie ponad tysiąca uczestników, dla których przygotowano m.in. specjalną sesję biznesowo-prawną, sesje poświęcone chirurgii plastycznej, zabiegom estetycznym w okresie menopauzy, „bitwy na argumenty” oraz Inkubator Młodych Talentów. Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV” jak co roku jest Patronem Medialnym Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej.

„Rannymi Ptaszkami” uprawnionymi do specjalnej, obniżonej ceny, mogą zostać wszyscy, którzy na stronie www.iadeakademia.pl swoje bilety zarezerwują nie później, niż do 31. marca – taką informację przekazał nam dziś Mariusz Bloch – CEO Bloch & Friends Creative House, organizatora wykonawczego akademii. Ale nie jest to jedyna cenowa niespodzianka. Specjalne ceny uczestnictwa czekają też na rezydentów i młodych (do 35. r. ż.) lekarzy.

A lekarska młodzież – co pokazały ostatnie lata – do Sopotu przybywa bardzo chętnie, dlatego nie może zabraknąć tu nowych inicjatyw, aktywizujących adeptów dermatologii i medycyny estetycznej. iADE 2024 będzie pierwszą akademią, na której działać będzie  Inkubator Młodych Talentów. Młodzi lekarze będą mogli prezentować w nim swoje przypadki, przemyślenia i doświadczenia, bez żadnych wstępnych warunków. Hyde Park działać będzie przez kilka godzin, uczestnicy będą mogli się zgłaszać ze swoimi tematami bezpośrednio przed jego uruchomieniem. Obrady obserwować będzie Rada Mentorska, w skład której wchodzą przedstawiciele Komitetu Naukowego iADE. To oni wybiorą laureata Bursztynowej Igły – nagrody iADE dla wschodzących młodych talentów w dermatologii i medycynie estetycznej. Laureat otrzyma także bezpłatny udział w konferencji iADE w 2025 r. i zostanie nagrodzony możliwością szkolenia praktycznego pod okiem dr. n. med. Marcina Ambroziaka.

Trzydniowa akademia rozpocznie się tym razem sesją biznesowo-prawną, podczas której będzie można wysłuchać wykładów na temat sprawnego i efektywnego zarządzania biznesem w sektorze health&beauty oraz aktualnej sytuacji prawnej w medycynie estetycznej, dermatologii i chirurgii. Po ubiegłorocznym sukcesie sesji biznesowej organizatorzy znów zapraszają na iADE ekspertów od prawa medycznego, zarządzania i kreacji wizerunku. Wykłady w tej sesji wygłoszą m.in. mec. Michał Gajda i mec. Andrzej Gross. Gościem Specjalnym iADE 2024 jest dziennikarka, red. Dorota Wellman, która swój wykład wygłosi w drugim dniu akademii. Uczestnicy dowiedzą się np., jak długotrwale prowadzić pacjenta i czy charyzmy można się nauczyć.

Organizatorzy iADE skupiają się na atrakcyjności programu dla lekarzy-praktyków, dlatego w Sopocie odbędzie się duża sesja poświęcona trendom i różnorodnym technikom modelowania ust, omawiane będą najnowsze metody poprawy jakości włosów oraz leczenia przebarwień, modelowania ciała i korekcji blizn. Technologie laserowe zostaną pokazane w sposób porównawczy przez lekarzy praktyków stosujących wiele różnorodnych urządzeń opartych o wysokie energie. Tradycją iADE jest już obecność ginekologii estetycznej, która w tym roku będzie prezentowana w nowej formie: dyskusji ekspertów. W holistyczny charakter wydarzenia wpiszą się też dwie sesje poświęcone chirurgii plastycznej, gdzie omawiane będą zasady współpracy chirurgów plastyków z dermatologami i lekarzami medycyny estetycznej. W programie znalazła się duża sesja o zabiegach estetycznych w okresie menopauzy, w której wezmą udział eksperci wielu dyscyplin medycznych.

Zależy nam na tym, by lekarze praktycy uzyskali na iADE rzeczywiste, holistyczne wsparcie – mówi organizator akademii, przewodnicząca Sekcji Dermatologii Estetycznej PTD, prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska – Dlatego np. podczas sesji poświęconej ustom omówione zostaną zmiany w obrębie jamy ustnej, które stanowią przeciwwskazanie dla zabiegów estetycznych.

Ponieważ iADE to konferencja od lekarzy praktyków dla lekarzy praktyków, na uczestników czekają też warsztaty typu live demo, podczas których lekarze-trenerzy wykonają na żywo zabiegi korekcyjne.

Nowością w tym roku będzie też to, że wiele sesji kończyć będą bitwy na argumenty pomiędzy ekspertami.