Strona główna Chirurgia Plastyczna „Chirurgia piersi” już w przedsprzedaży

„Chirurgia piersi” już w przedsprzedaży

Unikatowa w skali światowej, ponad tysiącstronicowa monografia poświęcona chirurgii gruczołu piersiowego, przygotowana przez zespół ekspertów pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Henryka Witmanowskiego i dr n. med. Marka Budnera, dziś znalazła się w przedsprzedaży, a do końca maja będzie można ją zamawiać ze specjalnym rabatem. Patronem medialnym wydanej przez PZWL publikacji jest Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV”.

Publikacja kompleksowo zajmuje się chirurgią piersi: od diagnostyki, leczenia farmakologicznego i chirurgicznego, do opieki pooperacyjnej oraz rehabilitacji. Jest swoistym przewodnikiem i poradnikiem dla chirurga, który krok po kroku może prześledzić przebieg najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych.

Bardzo ważnym edukacyjnym elementem monografii jest ponad 1500 starannych rycin oraz zbiór filmów demonstracyjnych dostępnych za pośrednictwem kodu QR.

„Dr n. med. Marek Budner i prof. dr hab. n. med. Henryk Witmanowski wraz ze znamienitym gronem współautorów przygotowali od dawna oczekiwaną fenomenalną i jedyną w swoim rodzaju, jedną z najbardziej obszernych, praktycznych i nowoczesnych monografii dotyczącą kompleksowego leczenia patologii piersi – od chorób onkologicznych, ich diagnostyki, zapobiegania, detali organizacyjnych Breast Unit po wszystkich aspekty rekonstrukcji oraz chirurgii kosmetycznej piersi. Podręcznik „Chirurgia piersi” przedstawia perspektywę międzynarodową. Mam szczerą nadzieję, że książka ta odniesie sukces edukacyjny i posłuży jako punkt odniesienia w codziennej praktyce klinicznej.” – to fragment „Słowa wstępnego” prof. dr. hab. n. med. Rafała Matkowskiego, Kierownika Katedry Onkologii i Zakładu Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Kierownik Oddziału Chirurgii Piersi oraz Centrum Chorób Piersi.

W opracowaniu autorzy szeroko zaprezentowali zagadnienia z zakresu onkoplastyki oraz chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej gruczołu sutkowego. Przedstawili również wiadomości z zakresu kamuflażu medycznego, znieczuleń, powikłań po stosowaniu wypełniaczy, profilaktyki zakażeń, technik endoskopowych, lipotransferu oraz tzw. choroby implantów piersiowych. W kilku rozdziałach autorzy poruszyli także zagadnienia dotyczące jakości życia pacjentek po mastektomii i rekonstrukcji piersi, żywienia w raku piersi oraz rehabilitacji psychofizycznej po zabiegach chirurgicznych.

Z kodem promocyjnym chirugiap tylko do końca maja można kupić książkę z 22% rabatem od ceny katalogowej. Rabat działa także na inne książki papierowe wydawnictwa PZWL (oprócz tytułów w pakietach i w outlecie), wpisuje się go w ostatnim kroku koszyka (podsumowanie) i jest ważny do końca maja 2024 w księgarni internetowej pzwl.pl