Strona główna Wydarzenia XXIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti Aging

XXIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti Aging

Do XXIV Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Anti Aging możemy już odliczać dni. Od 8 do 10 marca w warszawskim Double Tree by Hilton Hotel lekarze z całej Polski spotkają się na serii wykładów i warsztatów poświęconych m.in. toksynie botulinowej, regeneracji tkankowej, medycynie przeciwstarzeniowej i powikłaniom w medycynie estetycznej.

Podczas Kongresu odbywa się bardzo wiele spotkań eksperckich, podczas których lekarze wymieniają się swoimi doświadczeniami. Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby lekarzy i organizować sesje, które odpowiadają na ich problemy” – mówi prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, dr n. med. Ewa Kaniowska.

Tegoroczny program trzydniowego Kongresu, to czternaście sesji na sali głównej, oraz sesje satelitarne. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. n. med. Jacek Szepietowski – Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Wśród sesji na sali głównej już tradycyjnie, obok paneli tematycznych i pokazów zabiegów live (sesje w oparciu o white-room) znajdzie się specjalna sesja IMCAS (sobota – 10:10 – 11:20, sala główna) poświęcona wykorzystaniu sztucznej inteligencji w medycynie, w której wykładowcami będą: prof. Ali Mojallal, dr Diana Haykal i dr Hugues Cartier.

Zabiegi live zaprezentują m.in.: dr Alberto Diaspro (Aptos) oraz dr Herve Raspaldo („Arrow Lift” – efekt uniesienia brwi i wypełnienia okolicy skroniowej). W sumie podczas sesji zaprezentowanych zostanie pięć zabiegów.

Jednym z głównych punktów statutowych naszego Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności szkoleniowej i dydaktycznej.” – mówi wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, dr Kinga Nicer – „Dlatego na Kongres zapraszamy wybitnych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, z kraju i z całego świata”. „Bardzo się cieszę, że mogę tu być i dzielić się wiedzą z moimi koleżankami i kolegami” – odpowiada dr Herve Raspaldo – „Podoba mi się też koncepcja tego Kongresu. Uważam, że jest bardzo dobrze przygotowany. Na konferencjach w Polsce wykładam od dwudziestu lat, miałem szczęście m.in. być pierwszym w Polsce wykładowcą opowiadającym o zastosowaniu w medycynie estetycznej toksyny botulinowej ”.

Wśród sesji satelitarnych znajdzie się także specjalna sesja prawna przygotowana i animowana przez członkinię Naczelnej Rady Adwokackiej, wykładowcę prawa, dr Agnieszkę Zemke – Górecką (sobota – 14:30 – 16:15, sala Sequoia). Podczas tej sesji poruszone zostaną m.in. kwestie małoletniego pacjenta w medycynie estetycznej (adw. dr Agnieszka Zemke – Górecka), kwestie obowiązku informacyjnego lekarza wobec pacjenta (adw. Michał Gajda) i kwestie wynikających z prawa autorskiego obowiązków lekarzy prowadzących własne social media (red. mgr n. pr. Andrzej Gross).

Na specjalną uwagę zasługuje też powrót po rocznej przerwie „Pereł Dermatologii”. Gala plebiscytu odbędzie się w sobotni wieczór.

Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV” już po raz kolejny patronuje Kongresowi. W naszych mediach obejrzycie relacje video: z XXIV Kongresu (22. 03.) i z sesji prawnej (25. 03.), a także Galę „Perły Dermatologii” (termin emisji podamy niebawem). Tymczasem już od 19. lutego zapraszamy do obejrzenia przypomnienia ubiegłorocznego Kongresu, o którym w naszym programie opowiedzą: dr n. med. Ewa Kaniowska, dr Kinga Nicer, adw. Michał Gajda, prof. Andrea Corbo, dr Herve Raspaldo i dr Mario Goisis.

Więcej informacji o Kongresie znaleźć można na stronie https://kongres.dermatologia-estetyczna.pl/, zapisy na Kongres przyjmowane są także drogą mailową: kancelaria@antiaging.edu.pl.