Strona główna Wydarzenia Marcowe konferencje medyczne: I Ogólnopolska Konferencja Endometriozy oraz Podkarpackie Dni Dermatologii

Marcowe konferencje medyczne: I Ogólnopolska Konferencja Endometriozy oraz Podkarpackie Dni Dermatologii

Konferencje medyczne w marcu odbywać się będą w całej Polsce niemal przez cały miesiąc. W sposób szczególny chcemy w marcu zaprosić Państwa do Krakowa i Rzeszowa.

I Ogólnopolska Konferencja Endometriozy, to zupełnie nowa konferencja w Krakowie, która odbędzie się w dniach 7-9 marca 2024.

Temat endometriozy jest istotny dla każdego lekarza – ginekologa. Każdego roku coraz więcej pacjentek pojawia się w gabinetach z różnymi chorobami związanymi pośrednio lub nie właśnie z endometriozą. Podczas trzech dni organizatorzy przygotowali wykłady merytoryczne, dyskusje panelowe oraz praktyczne warsztaty. Wśród wykładowców znajdą się specjaliści z Polski i z zagranicy.

Nowością będą warsztaty praktyczne: Diagnostyka ultrasonograficzna w endometriozie, oraz warsztaty prosto z sali operacyjnej!

Szczegóły dostępne są na stronie: www.oke2024.pl

 

Także w marcu, w Rzeszowie odbędzie się druga edycja konferencji: „Podkarpackie Dni Dermatologii”. W tej edycji konferencji wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania lekarzy-dermatologów, aby leczenie pacjentów z chorobami takimi jak łuszczyca czy też choroby reumatyczne skóry, było skuteczne.

Podczas wydarzenia będziemy dyskutować o znaczeniu inflamoskopii w postępowaniu chorób tkanki łącznej, aktualnych możliwościach terapii, sposobie oceniania aktywności choroby oraz o roli dermatologa oraz innych specjalistów w opiece nad pacjentami. Liczne współchorobowości towarzyszące łuszczycy czy chorobom tkanki łącznej sprawiają, że opiekę nad chorymi powinien nierzadko sprawować zespół lekarzy różnych specjalności ściśle ze sobą współpracujących.

Szczegóły dostępne są na stronie: www.pdd2024.pl

 

Patronem medialnym obu konferencji jest Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV”.

Organizatorem konferencji jest Medica Expert Conference.