Strona główna Medycyna estetyczna Czym różnią się od siebie preparaty z polinukleotydami?

Czym różnią się od siebie preparaty z polinukleotydami?

Standardem w medycynie estetycznej stało się dążenie do naturalności w wyglądzie pacjentów i biokompatybilności, a – co za tym idzie – bezpieczeństwa stosowanych preparatów, oraz szukanie możliwości łączenia terapii zabiegowych w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Mając na uwadze nowe, wykorzystujące synergię działania preparaty, warto wspomnieć o produktach zawierających  polinukleotydy, które w naturalny, choć zdecydowany sposób stymulują naszą skórę do „odmładzania”.

Czym są polinukleotydy?

Polinukleotydy to naturalnie występujące w skórze polimery nukleotydów. Wykazują działanie biostymulujące: pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabiegi z użyciem polinukleotydów prowadzą do ujędrnienia i zagęszczenia skóry, a w efekcie do naturalnego liftingu i spłycenia zmarszczek. Zwiększają nawilżenie skóry, poprawiają jej napięcie i elastyczność, a także ją rewitalizują.  Wykazują też działanie antyoksydacyjne.

PhilArt – stymulacja skóry

Firma Croma – Pharma stale udoskonala swoje portfolio, aby sprostać oczekiwaniom rynku estetycznego.

Preparaty PhilArt  zawierające wysoko oczyszczone polinukleotydy PN-HPT™ służą do zabiegów biostymulujących;  są to – można powiedzieć – wzmacniacze skóry.

Podaje się je za pomocą śródskórnych iniekcji, mających na celu poprawę nawilżenia i jakości skóry. Rewitalizacja skóry, poprawa jej wyglądu, tekstury i kolorytu, to zalety zabiegów wzmacniających skórę. Biostymulatory mogą być również stosowane na obszarach innych niż twarz, takich jak szyja, dekolt, ręce, skóra głowy, a nawet całe ciało. Doskonale sprawdzają się także w terapii rozstępów i blizn.

PhilArt to gama nowych skinboosterów w skład której wchodzą:

PhilArt – poprawia jakość i wygląd skóry, stosowany u młodszych pacjentów jako terapia przeciwstarzeniowa (prewencyjna) poprzez poprawę struktury skóry i jej elastyczności. Polecany jest również w terapii blizn w tym blizn potrądzikowych.

PhilArt Eye – preparat dedykowany zabiegom w okolicy oczu, łuków brwiowych oraz wrażliwej skóry twarzy. Ma działanie nawilżające, rozświetlające. Delikatnie niweluje kurze łapki, a nawet opadanie brwi i powiek górnych.

PhilArt Hair – wspiera rewitalizację mieszków włosowych która skutkuje wzmocnieniem i przyspieszeniem wzrostu włosów.  W przypadku tego preparatu warto także wspomnieć o technice wzmocnienia skóry – Skin Enhancement Technique – SET  (dotyczy także pozostałych preparatów z gamy PhilArt) która generuje efekt synergii, zwiększa korzyści z leczenia w połączeniu z innymi procedurami i lekami (biotyna, kwas hialuronowy, karboksyterapia, terapia miejscowa) oraz jako pooperacyjne leczenie uzupełniające po przeszczepieniu włosów.

PhilArt Next – produkt złożony, który w swoim składzie oprócz polinukleotydów PN-HPT™  zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy i mannitol. Wykazuje silne działanie stymulujące, nawilżające odwodnionej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Może być również stosowany w terapii rozstępów i blizn zanikowych. Zwiększa żywotność i liczbę fibroblastów oraz syntezę kolagenu.

Technologia, potwierdzająca bezpieczeństwo i skuteczność.

Preparaty te w swoim składzie zawierają otrzymane w technologii wysokiego oczyszczania,  polinukleotydy (PN-HPT™) pochodzenia naturalnego. Preparaty PhilArt oznaczone są certyfikatem GMP – gwarancja dobrej praktyki wytwarzania, oraz GDP – proces kontrolowanej dystrybucji. Są w 100% wyprodukowane w Unii Europejskiej i posiadają znak CE. Polinukleotydy PN-HPT™  zawarte we wszystkich produktach z linii PhilArt to ponad 70 lat badań i ponad 100 publikacji potwierdzających ich bezpieczeństwo i skuteczność w medycynie estetycznej.