Strona główna Medycyna estetyczna Czwarta generacja nici liftingujących – nowa technologia w gabinetach lekarskich

Czwarta generacja nici liftingujących – nowa technologia w gabinetach lekarskich

Nici firmy Aptos w technologii NAMICA są już dostępne w polskich gabinetach medycyny estetycznej. Jest to czwarta – najnowsza – generacja nici liftingujących.

Kwas hialuronowy (HA) od dawna jest ceniony w medycynie i kosmetologii ze względu na jego zdolności do nawilżania i przywracania skórze młodzieńczego blasku. Do tej pory sporym wyzwaniem było jednak skuteczne dostarczenie cząsteczek kwasu do pożądanej lokalizacji bez jego przedwczesnej utraty lub degradacji. Technologia NAMICA – jak się wydaje – pokonuje tę przeszkodę i wykorzystuje większy niż dotychczas w innych produktach  potencjał HA.

NAMICA jest technologią łączenia różnych pod względem rozmiaru cząsteczek HA: od nano- do mikrocząsteczek, pokrytych tym samym materiałem, co sama nić: PLA.

W zależności od wielkości cząsteczki HA, warstwa PLA wokół różni się, a czas jej wchłaniania jest kontrolowany: pozwala to podać (zaimplementować) cząsteczki HA, które „zadziałają” w tkance w różnych odstępach czasowych, zapewniając zminimalizowanie utraty HA podczas wstrzyknięcia.

  • Mikro: pierwsze 14 dni – działanie przeciwko podrażnieniu po wstrzyknięciu.
  • Sub micro: przez 1-3 miesiące, stymulując produkcję kolagenu.
  • Nano: dostarczenie HA po 3 miesiącach.

Cząstki HA w postaci „kapsułek” o różnych rozmiarach wykazują różnice w czasie uwalniania w tkankach:

  1. Natychmiast po podaniu – łagodzenie tworzenia się zwłóknienia wokół wszczepionej nici.
  1. Kolejne fazy: Wywołanie łagodnej odpowiedzi stymulacyjnej, co prowadzi do znacznego zwiększenia produkcji włókien kolagenowych, stymulacji rozwoju mikronaczyniowego i zwiększonego odżywiania podskórnych warstw tłuszczu i skóry.