Strona główna Medycyna estetyczna Celltweet – egzosomy ASCE+ w linii kosmetyków

Celltweet – egzosomy ASCE+ w linii kosmetyków

Kosmetyki z egzosomami

egzosomy

ASCE+ to pierwsze egzosomy, które pojawiły się na polskim rynku medycyny estetycznej. Ich premiera odbyła się na przełomie roku 2022 i 2023, w ciągu kilku miesięcy wyróżnione zostały główną nagrodą AMWC – Aesthetic Medicine Awards 2023 w Monaco i trafiły do gabinetów medycyny estetycznej w całej Polsce. W lipcu do terapii gabinetowej dołącza terapia domowa, czyli właśnie Celltweet.

Egzosomy – co to?

Egzosomy ASCE+ to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarach nanometrowych, które są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej i pełnią podwójną funkcję: regeneracji skóry oraz przeciwzapalną. Ich skuteczność terapeutyczna określana jest jako wielokierunkowa: stosowane są wspierająco zarówno w leczeniu chorób onkologicznych i neuroregeneracyjnych, jak też w medycynie przeciwstarzeniowej (redukcja zmarszczek, poprawa kolorytu i nawilżenia skóry), w leczeniu atopowego zapalenia skóry, blizn potrądzikowych i keloidów, hipermelanozy oraz łysienia androgenowego i telogenowego.

Dla kogo Celltweet?

Producent nie podaje żadnych przeciwwskazań do używania kosmetyków z egzosomami. Główny składnik serii: egzosom komórek macierzystych róży damasceńskiej, uznawany jest za bezpieczny i efektywny dla każdego rodzaju skóry, technologia ExoSCRT® zapewniać ma natomiast nienaruszoną żywotność komórek macierzystych w produkcie. W sposób szczególny nowe kosmetyki polecane są osobom, które mają problem z nawilżeniem skóry lub mają skórę wrażliwą. Seria Celltweet pomaga przywracać skórze odpowiednie funkcje biologiczne poprzez wzmocnienie bariery skórnej i poprawę jej naturalnej równowagi, cechuje się jednocześnie silnym nawilżeniem i pomocą w odbudowie skóry.

Kosmetyczna siódemka

Dwie linie Celltweet: EX i AZ to siedem kosmetyków. Dwa z nich polecane są dla skór suchych: balsam łagodzący (do skóry twarzy i ciała) i silnie nawilżająca maska na bazie esencji egzosomów, w której składzie dodatkowo znajdujemy kwas hialuronowy, alantoinę, argininę, panthenol i ceramidy. Pozostała piątka przeznaczona jest dla każdego rodzaju skóry, ze szczególnym uwzględnieniem skór wrażliwych: to puder ochronny SPF50 – Sunshine Cushion, krem Exo-pair (dwa rodzaje), zawierający zhydrolizowany kolagen Firming Moisturizer – szybko wchłanialny emolient w kremie oraz skoncentrowane serum z egzosomami ExoSCRT™.

Domowa, ale tylko w gabinetach

Polskim dystrybutorem Celltweet jest firma Innmedis. Kosmetyki dostępne są wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej.