Strona główna Wydarzenia West Aesthetic Show

West Aesthetic Show

Osiemnaście wykładów tematycznych, wśród których znalazły się m.in.: omówienie aktualnej sytuacji medycyny estetycznej w Polsce i w Niemczech, nawiązania do zbliżającego się terminu wejścia w życie polskiej Ustawy o wyrobach medycznych, ale też prezentacja medycznych nowości: nowej na polskim rynku toksyny botulinowej i preparatów autologicznych – to skrótowe podsumowanie West Aesthetic Show – II Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który w miniony weekend odbył się w Boszkowie.

 

Najważniejszym elementem Kongresu było bez wątpienia powołanie nowego, Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, które na pierwszym miejscu stawia sobie cele edukacyjne oraz prace w zakresie standaryzacji medycyny estetycznej w obu krajach. „Idea polega na tym, żebyśmy połączyli lekarzy polskich i niemieckich: stworzyli płaszczyznę dla wymiany doświadczeń, pozyskiwania i wymieniania się informacjami o nowościach w medycynie estetycznej, o swoich lub znanych nam badaniach, ale także wypracowali własne, jednolite procedury postępowania zabiegowego.” – mówi wiceprezes PNTME, dr n. med. Dariusz Wojciechowski. „Chodzi o to, żeby w medycynie estetycznej było jak najwięcej medycyny – nauki. Chodzi o stworzenie jednolitych standardów, o to abyśmy wiedzieli, jak w tym skomplikowanym świecie medycyny estetycznej, gdzie pojawia się coraz więcej podobnych do siebie preparatów i urządzeń, wybrać spośród nich te, które będą najlepsze dla naszych pacjentów” – dodaje członek zarządu PNTME, dr n. med. Monika Łącka. Wspólne działania i wymiana doświadczeń mogą pomóc lekarzom po obu stronach granicy, którzy – jak podkreślano podczas Kongresu – mają wspólne problemy: prowadzące do zwiększonej ilości powikłań wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej przez osoby nieuprawnione i to, że medycyna estetyczna wciąż nie jest specjalizacją, choć w Niemczech powstanie specjalizacji wydaje się już przesądzone.

 

„Członkiem Towarzystwa może zostać każdy lekarz i lekarz stomatolog posiadający prawo wykonywania zawodu na terenie Polski lub Niemiec. Członkiem wspierającym może zostać także osoba reprezentująca dystrybutora lub producenta preparatów lub urządzeń dla medycyny estetycznej, lub prowadząca działalność, która wspomaga pracę lekarzy medycyny estetycznej.” – mówi prezes PNTME, dr n. med. Krzysztof Wachal. Niebawem powstanie strona internetowa Towarzystwa, udostępnione zostaną także kontakty do biura PNTME.