Strona główna Medycyna estetyczna Krótki zabieg, duży efekt – dr n. med. Monika Łącka

Krótki zabieg, duży efekt – dr n. med. Monika Łącka

Pacjenci przychodzący do gabinetu lekarza medycyny estetycznej są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb. Często wiedzą i sugerują, jaki zabieg, za pomocą jakiego urządzenia i za pomocą jakiego preparatu chcieliby mieć wykonany. Dodatkowo chcieliby, aby efekt był naturalny… O zabiegach estetycznych, które w bezpieczny sposób pozwalają spełnić oczekiwania pacjentów, pisze  dr n. med. Monika Łącka.

Lekarz ma do dyspozycji wiele preparatów – wypełniających, korygujących zmarszczki, a nawet powodujących lifting. Systematyczne korzystanie z usług gabinetu medycyny estetycznej może znacznie odsunąć w czasie potrzebę użycia skalpela w celu korekty plastycznej. Zabiegi estetyczne są małoinwazyjne, bezpieczne i dają dobry efekt. Najczęściej nie wymagają zwolnienia lekarskiego .

Istotne i całościowe spojrzenie na pacjenta – kolosalny wpływ na wygląd zewnętrzny ma styl życia i dieta, w tym nietolerancje pokarmowe (tu trzeba wykonać testy, np. MRT – LEAP) oraz niedobory pokarmowe ważnych czynników (np. witamin). Istotną rolę odgrywają również zaburzenia hormonalne i aktywność fizyczna.

Aby nie tracić czasu, często równolegle zajmujemy się tym, co najbardziej przeszkadza nam wizualnie. Najczęściej są to zmarszczki. W tym przypadku stosujemy preparat toksyny botulinowej, który odpowiednio podany daje naturalne efekty. Bruzdy i głębokie zmarszczki niwelujemy za pomocą kwasu hialuronowego o różnych gęstościach i sieciowaniu. Gama tych preparatów systematycznie powiększa się o renomowane, chętnie stosowane na Zachodzie preparaty.

Aby przywrócić twarzy młody i nieprzerysowany wygląd, godne polecenia jest zastosowanie hydroksyapatytu wapnia, substancji naturalnej, która występuje między innymi w naszym szkliwie i znakomicie nadaje się do wypełnień także „trudnych” okolic. Dzięki preparatom z hydroksyapatytem wapnia możemy uzyskać efekt otwartego, „przyjaznego” oka, podniesienie brwi, młodzieńczy wygląd kości policzkowych i nadać wyraźny kontur żuchwie, a całej twarzy wypoczęty, świeży wygląd z lekkim liftingiem. I nie zapominajmy o dłoniach – tu uzyskamy alabastrowe wygładzone i istotnie odmłodzenie. Efekty widoczne są od razu.

dr n. med. Monika Łącka –

specjalista chorób wewnętrznych, lekarz i trener medycyny estetycznej i anti-aging, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarzy Estetyki Twarzy, członek zarządu Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, absolwentka Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, absolwentka Studiów Podyplomowych Estetyki Twarzy (SPET) Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (wyróżniona praca podyplomowa), wykładowca w Pracowni Estetyki Twarzy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wykładowca na SPET, wykładowca medycyny estetycznej w Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu. Uczestnik licznych kursów w zakresie medycyny estetycznej w kraju i za granicą, konsultantka LEAP oraz Cambridge Diagnostics, członek PTMEiAA.