Od 2002 roku, jako pierwsi w Polsce, szkolimy lekarzy w dziedzinie medycyny estetycznej, będąc jednocześnie jednostką najstarszego w Polsce towarzystwa lekarskiego. Wieloletnie doświadczenie w zakresie nauczania medycyny estetycznej sprawiło, iż dyplom PSME zyskał międzynarodową rekognicję.
Nauka w PSME PTL opiera się na systemie podobnym do specjalistycznego, gdzie istnieje możliwość sprawdzenia wiedzy pod okiem ekspertów z kraju i zagranicy (m.in. Włochy, Hiszpania) – nie tylko z punktu medycznego, ale też humanistycznego.
Współpraca z wykładowcami renomowanych europejskich szkół medycyny estetycznej umożliwia zaprezentowanie najistotniejszych zagadnień z wielu perspektyw, przez co zajęcia w PSME swoją formułą znacznie wykraczają poza spotykane w trakcie innych szkoleń prezentacje firmowe.
Otwartość na sugestie studentów oraz dostęp do najnowszych urządzeń i preparatów medycznych pozwala tworzyć program studiów odpowiadający współczesnym standardom edukacyjnym.
Dr Andrzej Ignaciuk – założyciel i dyrektor szkoły może poszczycić się licznymi zasługami dla rozwoju medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Jest współautorem, opublikowanych w Wiadomościach Lekarskich, rekomendacji Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej dotyczących stosowania wypełniaczy w trudnych obszarach takich jak: okolica oka, gładzizna i skronie. Jest również prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging PTL (PTMEiAA) oraz twórcą Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL. A także honorowym Prezesem UIME. Pracuje z najlepszymi lekarzami z całego świata .
Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej jest pierwszym poważnym krokiem edukacyjnym w życiu lekarza zamierzającego praktykować medycynę estetyczną. Otrzymujemy tu bogatą wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, która pozwala nam holistycznie podejść do problemów starzenia, zdrowia i stylu życia oraz dopasować zabiegi do indywidualnych potrzeb pacjenta, a nie tylko fragmentu jego ciała.
Edukację w najstarszej i najbardziej referencyjnej szkole PSME PTL ukończyło już ponad 700 lekarzy z kraju i zagranicy, w tym wielu wybitnych, z pierwszych stron gazet.
Program nauki obejmuje:
-
łącznie ok. 400 godzin
-
8 cyklicznych spotkań w roku akademickim
-
od października do maja, dwa dni w miesiącu
-
stałe godziny – soboty: 9.00-17.00; niedziele: 9.00-15.00
I rok – Ideą zajęć pierwszego roku jest gruntowne przygotowanie merytoryczne do wykonywania zawodu oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w zajęciach praktycznych pod okiem doświadczonych ekspertów. 8 zjazdów = 6 wykładów + 2 zajęcia praktyczne
II rok – Uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy z zakresu medycyny estetycznej oraz wykorzystanie jej w praktyce. 8 zjazdów = 6 wykładów + 2 zajęcia praktyczne
III rok – Uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy z zakresu medycyny estetycznej podczas zajęć praktycznych polegających na samodzielnym wykonywaniu zabiegów pod okiem doświadczonych ekspertów. 8 zjazdów = 8 zajęć praktycznych
Wykładowcy z kraju:
prof. dr hab. Irena Ponikowska
prof. dr hab. n. med. Kazimierz Kobus
prof. dr hab. Zbigniew Rybak
prof. dr n. med. Jolanta Twardowska-Rajewska
prof. ndzw. dr hab. inż. Zbigniew Dunajski
prof. ndzw. dr n. med. Magdalena Ciupińska
prof. UJ dr hab. n. med. Radosław Śpiewak
prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski
dr Andrzej Ignaciuk
dr Bartłomiej Krynicki
dr Jolanta Wiśniewska
dr Małgorzata Żak
dr n. med. Ewa Skrzypek
dr n.med. Dorota Krzyżanowska-Gernard
dr n. med. Kamila Padlewska
dr n. med. Magdalena Białkowska
dr n. med. Michał Skalski
dr n. med. Włodzimierz Bednorz
Wykładowcy z zagranicy:
dr Maurizio Ceccarelli (Włochy)
prof. Emanuele Bartoletti (Włochy)
prof. Jose Cabo Soler (Hiszpania)
dr Ferdinando Terranova (Włochy)
prof. Nicola Zerbinatti (Włochy)
prof. Vincenzo Aloisantoni (Włochy)
prof. Raffaele Rauso
tekst: materiały prasowe szkoły