Strona główna Medycyna estetyczna dr Robert Chmielewski – przychodzi facet do lekarza…

dr Robert Chmielewski – przychodzi facet do lekarza…

PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA

Mężczyźni coraz częściej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej jednak w przeciwieństwie do kobiet zazwyczaj nie chcą radykalnie zmieniać swojego wyglądu. Zależy im raczej na spowolnieniu procesów starzenia i przywróceniu twarzy odświeżonego i bardziej wypoczętego wyglądu. Pacjenci płci męskiej chcą wyglądać na młodszych, bardziej pewnych siebie i pełnych energii, zwłaszcza, że wielu z nich, chcąc odnosić sukcesy w biznesie, musi rywalizować w pracy z dużo młodszymi kolegami. Mężczyźni są wymagającymi pacjentami, bo oczekują bardzo naturalnych i dyskretnych efektów zabiegów, jednocześnie unikają bólu oraz inwazyjnych procedur medycznych wymagających uciążliwej rekonwalescencji.

Z myślą o potrzebach mężczyzn marka FILLMED stworzyła procedury zabiegowe oparte na koncepcji BioNutriStymulacji, które wygładzają powierzchowne zmarszczki, poprawiają gęstość skóry, przywracają jej jędrność, gładkość oraz sprawiają, że staje się dobrze nawilżona, odżywiona i promienna. Połączenie intensywnej polirewitalizacji skóry z kwasem hialuronowym gwarantuje naturalny efekt odmłodzenia i poprawy jakości skóry, bez dodawania nadmiernej objętości i przy zachowaniu naturalnych, typowo męskich rysów twarzy. Doskonałym przykładem takiego zabiegu jest BioNutriShape™, który wzmacnia głębokie struktury twarzy podtrzymywane przez kości, odbudowuje utraconą objętość tkanki tłuszczowej oraz poprawia strukturę skóry. Procedura zabiegowa przeznaczona dla mężczyzn uwzględnia specyficzne wymagania płci i wcale niebagatelne różnice w liniach anatomicznych twarzy, które u mężczyzn są zdecydowanie bardziej liniowe, czasami nawet lekko kanciaste. Z tego powodu w trakcie zabiegów maskulinizujących, wykonując iniekcję w okolicy łuków jarzmowo-policzkowych staramy się nie zaokrąglić przedniej części podoczodołowej, podkreślamy łuki brwiowe oraz w kącie żuchwy umieszczamy dodatkowy depozyt wypełniacza, aby stworzyć kąt ostry. W tym przypadku, oprócz preparatów na bazie kwasu hialuronowego, doskonałe efekty daje zastosowanie stymulatora tkankowego RADIESSE® na bazie hydroksyapatytu wapnia, który wspomaga długoterminową naturalną stymulację kolagenu w skórze, wzmacnia tkanki podporowe oraz doskonale sprawdza się w konturowaniu męskiej twarzy. Przy modelowaniu i odmładzaniu twarzy warto jednak pamiętać, że nie kończy się ona na linii oczu, a procesy starzenia zaczynają się dużo wyżej, tak naprawdę już od czubka głowy.

Z wiekiem skóra górnego piętra twarzy zaczyna opadać, co wynika z poluzowania powięzi i zanikania tkanek podporowych. Dlatego tak ważna jest ich odbudowa i podawanie kwasu hialuronowego także powyżej linii brwi, zwłaszcza, że męskie czoło starzeje się szybciej, bo w tej okolicy dość często dochodzi do zaniku tkanki podskórnej, a poza tym mężczyźni mają mocniejsze mięśnie i bardziej wydatne łuki brwiowe oraz silniejszą od kobiet mimikę. Przyspiesza to pojawianie się głębokich utrwalonych zmarszczek w tej okolicy, które nadają męskiej twarzy zmęczony, marsowy wygląd. Z tego powodu stosujemy toksynę botulinową nie tylko w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, ale także czysto profilaktycznie, aby zapobiec ich pogłębianiu się i utrwalaniu. To nie wszystko, bo niezwykle istotna jest odpowiednia sprężystość warstwy podkładowej skóry. Dlatego moim pacjentom proponuję zabiegi odmładzające górne partie twarzy z użyciem kwasu hialuronowego oraz polirewitalizację skóry w połączeniu z komórkami macierzystymi SVF, dającą doskonałe efekty odmłodzenia i odświeżenia twarzy.

W dzisiejszych czasach coraz więcej pacjentów płci męskiej zmaga się z problemem nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Dlatego w klinice Prime Clinic opracowaliśmy autorski, program leczenia łysienia mający na celu zatrzymanie wypadania włosów oraz pobudzenie ich wzrostu poprzez rewitalizacyjne działanie na cebulki włosowe. Podstawą kuracji jest zabieg PRP MAGELLAN SYSTEM z użyciem wysokostężonego osocza bogatopłytkowego, wykorzystywanego w terapiach rewitalizujących i regeneracyjnych skóry głowy i cebulek włosowych. Dzięki iniekcji PRP (Platelet Rich Plasma) odrastające włosy są grubsze, mocniejsze i ciemniejsze. W celu wzmocnienia i przedłużenia efektów terapii PRP MAGELLAN SYSTEM warto skorzystać z zabiegów karboksyterapii oraz terapii peptydowej (CYJ), która zatrzymuje wypadanie włosów, intensywnie rewitalizuje i wzmacnia mieszki włosowe. Z tego powodu jest polecana w ramach przygotowań do przeszczepu włosów oraz przyspieszenia ich odrostu po zabiegu. Zarówno zabiegi z wykorzystaniem PRP oraz (CYJ) mogą być stosowane w celu zagęszczania i wzmocnienia zarostu na twarzy – włosy na brodzie i żuchwie stają się grubsze i ciemniejsze, dzięki czemu łatwiej je stylizować, by uzyskać wymarzony kształt zarostu. PRP MAGELLAN SYSTEM umożliwia osiągnięcie najwyższej jakości płytek krwi służących do iniekcji, w rekordowej ilości miliona płytek na mikrolitr, co sprawia, że znajduje one zastosowanie nie tylko w leczeniu łysienia, ale jak pokazują najnowsze badania, także w przypadku zaburzeń erekcji, na którą w Polsce cierpi około 1,5 miliona mężczyzn po 35 roku życia.

Coraz częstszym problemem pacjentów trafiający do Prime Clinic jest ginekomastia. Dotyczy ona przede wszystkim młodych pacjentów intensywnie trenujących na siłowni w celu zwiększenia masy mięśniowej. W takim przypadku przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn najczęściej jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, skutkiem przyjmowania leków oraz środków takich jak sterydy anaboliczne. Zabieg leczenia ginekomastii w Prime Clinic polega na usunięciu przerośniętej tkanki, za pomocą odessania przy pomocy urządzenia do liposukcji wodnej Body Jet Evo lub jej chirurgicznego usunięcia w taki sposób, aby blizna pozabiegowa była jak najmniejsza i przez to praktycznie niewidoczna. Zdarza się, że mężczyźni rzeźbiący ciało na siłowni nie są zadowoleni z efektów treningów oraz ilości tkanki tłuszczowej w wybranych, trudnych do wyćwiczenia partiach ciała. W takim przypadku doskonałe efekty daje zabieg precyzyjnej wodnej liposukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu najnowszej generacji urządzenia Body jet Evo, z możliwością wykonania autologicznego transferu tłuszczu w inne wybrane partie ciała. Podczas zabiegu wykorzystywany jest strumień wody (soli fizjologicznej ) w celu wypłukiwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Ta ultranowoczesna technika odsysania tłuszczu pozwala na wyeliminowanie jakichkolwiek mechanicznych uszkodzeń tkanek wewnętrznych, co pozwala na błyskawiczną rekonwalescencję pacjenta po zabiegu. Zabieg umożliwia całkowicie bezpieczne i kontrolowane usunięciu tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała jak brzuch, podbródek, boczki, plecy, która może później być wykorzystana w celu wymodelowania innych partii twarzy oraz ciała.

autor tekstu: dr Robert Chmielewski,lekarz medycyny estetycznej,chirurg ( Prime Clinic)

 

Dr Robert Chmielewski, chirurg, specjalista medycyny estetycznej oraz anti-aging, Ambasador Fillmed Laboratoires w Polsce oraz członek Fillmed International Expert Board, Aesthetic Multispeciality Society International Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz wykładowca w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Międzynarodowy ekspert i oficjalny szkoleniowiec nowoczesnych technik zabiegowych. Jest autorem innowacyjnych, profizjologicznych metod terapeutycznych pozwalających na uzyskanie skutecznych, ale przede wszystkim naturalnych efektów odmładzania.