Strona główna Piękno i zdrowie XL Hair – składniki preparatów do biostymulacji wzrostu włosów

XL Hair – składniki preparatów do biostymulacji wzrostu włosów

Kolejny, czwarty tydzień terapii XL Hair za mną, czas zatem porozmawiać o składach preparatów kuracji. Dla mnie bardzo istotne jest to, co stosuję na mojej skórze i włosach, ponieważ to od składników zawartych w preparatach zależą rezultaty. Warto zatem sprawdzić, czy skład jest bezpieczny i czy składniki nie wykluczają się nawzajem. Przyjrzyjmy się składom w preparatach terapii XL Hair:

XL Hair – profesjonalny produkt do biostymulacji wzrostu włosów oraz poprawy ich struktury i kondycji (ampułki do mezoterapii)

 

 

 

Skład:

– kwas hialuronowy 3mg/ml

– sól kwasu dezoksyrybonukleinowego

– arginina

– krzem organiczny

– witamina B12

– kwas foliowy

– amin niacyny

– kwas pantotenowy

– retinol

– kwas linolenowy

– kwas oleinowy

– biotyna

– kwas cytrynowy

– kwas asparginowy

– kwas glutaminowy

– glicyna,histydyna

– hydroksyprolina

W fiolce znajduje się 5ml preparatu

AD® Hair Daily Care Spray – Spray stymulujący wzrost włosów

 

 

 

 

 

Skład:

– pantenol

– mannuronian metylosilanolu

– sól sodowa kwasu dezoksyrybonukleinowego

– Ginkgo Biloba

– biotyna.

– owies zwyczajny

– olej sojowy

W skład szamponu Revitalix special care – dermatologicznie przebadanego szamponu pielęgnacyjnego do stosowania profilaktycznego przeciwko nadmiernemu wypadaniu włosów oraz element wspomagający mezoterapię preparatem XL Hair wchodzi m.in:

– aminokwasy (Asparginian argininy, Acetylocysteina, Metionina)

– biotyna

– witaminy (H, A, B1, B6)

– ekstrakty z roślin leczniczych i ziół m.in. (liście herbaty chińskiej, winorośl winna)

– lecytyna

– retinol

– sh Polipeptyd 1

– Ginko Biloba

– olej sojowy

ScalpFit – Zabieg wstępny – Głębokie oczyszczanie skóry głowy i włosów do stosowania przed zabiegiem mezoterapii XL Hair lub przeszczepem włosów.

Produkt należy stosować od 2 do 4 godzin przed przystąpieniem do zabiegu na skórę głowy. Zaawansowana formuła ma działanie oczyszczające i zawiera składniki antyseptyczne, takie jak diglukonian chlorheksydyny. 

 

Cztery tygodnie, to wystarczająco dużo czasu, aby sprawdzić działanie produktów. Moje włosy i skóra głowy bardzo polubiły preparaty do domowej kuracji: nie ma śladu podrażnienia, łupieżu, ani uczucia ściągnięcia. Po szamponie Revitalix włosy są miękkie i łatwo się rozczesują (jednak, ze względu na moją długość włosów, od połowy ich długości po myciu nakładam jeszcze odżywkę emolientową – tak dla pewności 😉 )

Spray stymulujący wzrost włosów, którego używam dwa razy dziennie (a gdy się spieszę, to wystarczy raz), nie skleja i nie obciąża włosów. Odniosłam wrażenie, że może służyć za produkt „reanimujący”, gdy nasze włosy nadają się już do umycia… (ale z takim zastosowaniem nie przesadzajmy).

A za tydzień pokażę Wam, jak zmieniły się moje włosy od czasu rozpoczęcia kuracji.