Strona główna Medycyna estetyczna Nowy, długo wyczekiwany preparat medycyny estetycznej już w Polsce

Nowy, długo wyczekiwany preparat medycyny estetycznej już w Polsce

Polska jest pierwszym krajem, w którym lekarze mogą poznać płynną, a nie – jak do tej pory – wymagającą rekonstytucji – toksynę botulinową typu A. Na miejsce europejskiej i światowej premiery nowej toksyny wybrano Łódź. Zaproszeni lekarze mogli uczestniczyć w serii wykładów i prezentacji prowadzonych przez specjalistów medycyny estetycznej, m.in. dr hab. n. med. Joannę Czuwarę, dr Konstantina Franka, dr Magdalenę Korwin, lek. Krzysztofa Widerkiewicza.

Alluzience – tak nazywa się wprowadzany obecnie przez Galdermę Aesthetics produkt – to toksyna w formie płynnej, a nie – jak pozostałe dostępne na rynku medycznym toksyny – w wymagającej rekonstytucji formie proszkowej. Nowa toksyna botulinowa nie zawiera HSA, konserwantów, białka zwierzęcego, ani laktozy, można ją przechowywać przez 12 miesięcy od daty produkcji w temperaturze 2 – 8 stopni. Badania kliniczne wykazały utrzymywanie się jej efektów do 6 miesięcy. W gabinetach lekarskich w Polsce Alluzience pojawi się jeszcze w październiku.

Pierwszym w Polsce lekarzem, który wykona zabieg z użyciem produktu Alluzience, została dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska (Viva-Derm, Off Label). Dr Walkiewicz-Cyrańska wygrała zorganizowaną przez Galdermę licytację, która odbyła się podczas światowej premiery produktu.Lekarzy zapraszamy do obejrzenia pełnych wersji wykładów dr hab. n. med. Joanny Czuwary i dr Magdaleny Korwin poświęconych innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze leczenia toksyną botulinową typu A. Dostęp do wykładów można uzyskać drogą mailową po przesłaniu na adres: redakcja@estetykaichirurgia.pl prośby o dostęp z podaniem uprawnień zawodowych (numer prawa wykonywania zawodu) i danych kontaktowych do potwierdzenia uprawnień.