Strona główna Medycyna estetyczna Lip threads – nici powiększające usta

Lip threads – nici powiększające usta

Powiększenie ust za pomocą nici (najczęściej PDO) to nowy trend, który miał stać się alternatywą dla popularnego wypełniania ust kwasem hialuronowym.

Lip threading to popularny zabieg w USA i Europie Zachodniej, w Polsce procedurę tę oferują pojedyncze kliniki.

Nici w usta – skąd ten trend?

Zabieg Lip threading to odpowiedź na modę na naturalność – brak efektu sztucznie napompowanych ust, tzw. pontonów, a za to zdefiniowany i naturalnie podkreślony kontur ust. Niektórzy określają efekty tego zabiegu jako „zabieg bez zabiegu” – czyli: będzie efekt, będzie zmiana, ale nikt nie domyśli się, że poddałyśmy się zabiegowi estetycznemu.

Nie każda kobieta decydując się na zabieg estetyczny chce zwiększać objętość warg – niektóre chcą lepiej zdefiniować ich kształt, zniwelować dysproporcje lub unieść opadające kąciki, by twarz zyskała bardziej pogodny wyraz.

Polidioxanon z którego wykonane są nici PDO jest włóknem całkowicie biodegradowalnym i obojętnym dla tkanek. Z czasem ulega rozpuszczeniu nie pozostawiając żadnych szkodliwych produktów ubocznych.

Jak działają nici PDO?

Poprzez stymulację fibroblastów pobudzają naturalny proces syntezy kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna, gładka i elastyczna.

W przypadku ust nici PDO stosuje się przede wszystkim w celu zdefiniowania ich kształtu oraz nadania im pełniejszego wyglądu.

Za pomocą nici można:

– wyostrzyć łuk kupidyna (dwie charakterystyczne wypustki na szczycie górnej wargi)

– podkreślić zarys ust

– spłycić zmarszczki palacza (zwane także kodem kreskowym 😉 )

– ujędrnić oraz lekko powiększyć czerwień wargową

Jak wygląda zabieg Lip threading?

Zabieg jest dość bolesny, więc najpierw podaje się znieczulenie w formie maści z lidokainą lub zastrzyku. Procedura implementacji nici trwa od 15 do 30 minut. Z reguły stosuje się po dwie nici na stronę (w zależności jednak od indywidualnego przypadku). Po zabiegu może pojawić się opuchlizna, podobnie jak po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Mogą także (u osób z takimi predyspozycjami) wystąpić siniaczki.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Dzięki temu, że nici PDO wpływają na stymulację produkcji kolagenu, efekt zabiegu utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do roku. Może być tak, że po całkowitym rozpuszczeniu nici usta nadal przez jakiś czas pozostają jędrne i wymodelowane.