Strona główna Piękno i zdrowie Botoks na obniżony nastrój i depresję

Botoks na obniżony nastrój i depresję

Dlaczego właśnie teraz jest najlepszy czas na zabieg z użyciem toksyny botulinowej? Z dwóch powodów:

1. Słońce świeci coraz mocniej, a my coraz mocniej marszczymy się i mrużymy oczy gdy jest zbyt jasno. Po co utrwalać tzw. zmarszczki słoneczne 😉 które powstają od nadmiernie i często powtarzanych ruchów mimicznych? Botoks zrelaksuje mięśnie, a nam nie przybędzie dodatkowych zmarszczek.

2. Drugim, bardzo ważnym powodem jest to, że kolejny już lockdown, izolacja spowodowana pandemią, lęk przed zachorowaniem lub bezsilna złość że nie jest już tak jak dawniej, przynoszą nam ze sobą wiele stresu związanego z codziennym funkcjonowaniem, co może prowadzić – delikatnie mówiąc – do obniżenia nastroju, a nawet depresji. Dobrym rozwiązaniem i pomocą w tych trudnych chwilach może okazać się… właśnie botoks. Śmiejecie się? Niepotrzebnie. Naukowcy udowodnili, że iniekcje toksyny botulinowej mogą być skuteczne w walce z depresją.

Botoks na depresję

Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej może poprawić samopoczucie.😄 Być może poprawa samooceny spowodowana jest naszym nowym, młodszym odbiciem w lustrze, a być może toksyna botulinowa to doskonały lek na depresję… Do długiej listy zastosowań preparatu być może dołączy w najbliższym czasie psychiatria.⚕️ Jak to działa❓ Do tej pory postulowano, że poprawa nastroju i samooceny obserwowana u pacjentów po zaaplikowaniu toksyny botulinowej, to naturalne zadowolenie związane z poprawą wyglądu. Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana, a możliwe korzyści dotyczą wielu aspektów.💉 W fazie II badania klinicznego wzięło udział 2️⃣5️⃣8️⃣ dorosłych kobiet z zaburzeniami depresyjnymi, u których przez okres 2️⃣4️⃣ tygodni oceniano skuteczność oraz bezpieczeństwo podania dwóch dawek preparatu (30 lub 50 jednostek) w porównaniu z placebo. ☑️Wyniki badania pokazały, że mniejsza dawka leku (30 jednostek) wykazała większą skuteczność w leczeniu depresji w porównaniu z placebo. Producent leku uważa, że modyfikując wyraz twarzy i skurcze mięśni przez zastrzyki botoksowe, można przyczynić się do wystąpienia modyfikacji korzystnych w leczeniu depresji obwodów mózgowych . 🧠