Strona główna Medycyna estetyczna Surgi Wire – „drut” na zmarszczki

Surgi Wire – „drut” na zmarszczki

Czy wiecie, że zmarszczki i głębokie bruzdy można usunąć za pomocą drutu?

 Zdziwieni?

 Pacjenci, choć nie zawsze słusznie, szukają małoinwazyjnych technik i zabiegów pozwalających na wygładzenie zmarszczek, napięcie skóry i osiągnięcie efektu zbliżonego do chirurgicznego liftingu. Niestety, nie wszystkie przypadki kwalifikują się do metod małoinwazyjnych i należy o tym pamiętać. Jedną z popularniejszych metod poprawienia wyglądu, napięcia owalu twarzy i podciągnięcia policzków są zabiegi z użyciem różnego rodzaju nici liftingujących.

 Do tej grupy technik zalicza się również Surgi Wire – jedną z najnowocześniejszych metod usuwania zmarszczek, zwłaszcza tych bardzo głębokich.

 Jaka jest różnica pomiędzy Surgi Wire a nićmi liftingującymi?

 Nici mają za zadanie delikatnie napiąć tkanki, wygładzić delikatne linie i zmarszczki lub spowodować, że skóra stanie się bardziej gęsta i jędrna.

 Surgi Wire, to zabieg – przeznaczony do walki z głębokimi bruzdami i zmarszczkami.

 Wskazaniami do zabiegu są:

  •  zmarszczki poprzeczne na czole
  • zmarszczki pionowe między brwiami
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • obwisłe policzki
  • blizny potrądzikowe
  • podwójny podbródek

Jak wygląda zabieg?

fot. producent

Surgi Wire to dwie długie igły połączone wtopionym w nie specjalnym, delikatnym drutem ze stali nierdzewnej o nierównej powierzchni

Zabieg polega na przekłuciu skóry w dwóch miejscach, następnie wprowadzeniu drutu i uformowaniu z niego pętli przy pomocy której „rozluźniane” są mięśnie mimiczne, których skurcze są przyczyną powstawania głębokich bruzd lub zmarszczek. Zostają one odwarstwione od skóry, a zmarszczka zostaje wygładzona.

 Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut.

Po zabiegu Surgi Wire może pojawić się niewielka opuchlizna, zaczerwienienie, zasinienie lub swędzenie. Dolegliwości te mijają w ciągu tygodnia. Pierwsze efekty widoczne są dwa dni po zabiegu, ostateczny efekt pojawia się po dwóch miesiącach i utrzymuje się nawet do trzech lat.