Strona główna Medycyna estetyczna Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Tatuaż potrafi ozdobić ciało, nadać charakteru. Makijaż permanentny pozwala podkreślić atuty urody, zatuszować jej mankamenty i zaoszczędzić czas rano 🙂 Ale źle wykonany, niechciany lub nie pasujący do nas, potrafi też szpecić. O to, jak pozbyć się niechcianej ozdoby, zapytałam dr. n. med. Piotra Zawodnego ze szczecińskiej Kliniki Zawodny.

Czy niechciany tatuaż lub makijaż permanentny możemy usunąć ?

dr. n. med.. Piotr Zawodny: Medycyna estetyczna w obecnych czasach dysponuje bardzo zaawansowaną technologią, nowoczesnym sprzętem. Jesteśmy w stanie używać laserów pikosekundowych, czyli laserów o bardzo krótkim czasie trwania impulsów. Powoduje to, że możemy usuwać barwnik rozbijając go do bardzo drobnych cząsteczek, nie używając w tym momencie temperatury albo z minimalną temperaturą, co daje nam efekt bezpieczeństwa, skrócenia czasu i ilości powtórzeń.

W swojej klinice do usuwania tatuażu stosuje Pan aż dwa lasery: Enlighten III (Cutera) i Picosure (Cynosure) z czego to wynika?

dr. n. med.. Piotr Zawodny: Posiadamy dwa lasery pikosekundowe z uwagi na to, że uzupełniają się wzajemnie. Jeden ma charakterystyczną długość fali 755 dla typu aleksandrytowego, natomiast drugi laser, to urządzenie o długości fali 1064, 532 i 670. Daje nam to możliwość usuwania tatuaży we wszystkich kolorach. Każdy kolor ma swoją częstotliwość, a częstotliwość, to jest właśnie długość fali. Każda częstotliwość ma swoją, dopasowaną długość fali lasera.

Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego oczu jest bezpieczne?

dr. n. med. Piotr Zawodny: Makijaż permanentny jest pewnego rodzaju formą tatuażu, oczywiście płytszą, aczkolwiek czasami wykonany głębiej jest tak naprawdę tatuażem. Okolica oczu jest bardzo wrażliwą okolicą i jednocześnie bardzo niebezpieczną. Także usuwanie z tej okolicy tatuażu musi być wykonane w odpowiedniej procedurze. Polega ona na tym, że osłaniamy gałkę oczną, która jest bardzo wrażliwa na światło lasera, specjalnymi tytanowymi osłonami i dopiero wtedy – oczywiście w znieczuleniu – możemy bezpiecznie usunąć tatuaż.

Ile zabiegów trzeba wykonać żeby pozbyć się: 1. tatuażu, 2. makijażu permanentnego?

dr. n. med. Piotr Zawodny: To trudne, aczkolwiek bardzo często zadawane przez pacjentki pytanie. Ilość zabiegów zależy od: ilości barwnika, od tego kiedy był zrobiony zabieg i jak gęsto był aplikowany barwnik.

Więcej na temat laserowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego znajdziecie w programie Mój Zabieg, gdzie dr. n. med. Piotr Zawodny nie tylko opowiada o usuwaniu niechcianych tatuaży i makijaży permanentnych, ale także pokazuje jak przebiega zabieg i jakie są jego efekty. Zapraszam do obejrzenia audycji na górze strony.