Strona główna Medycyna estetyczna Lipoliza iniekcyjna – podwójny podbródek

Lipoliza iniekcyjna – podwójny podbródek

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą na odchudzanie. Jeżeli masz nadprogramowe kilogramy i koniecznie chcesz je szybko i – najlepiej bez wysiłku – zgubić, muszę Cię zmartwić: lipoliza tak nie zadziała. Czym jest zatem lipoliza? Przecież bywa reklamowana jako „pogromca tłuszczyku”…

Lipoliza sprawdza się w przypadku niewielkich, trudnych do zlikwidowania innymi metodami, depozytów tłuszczowych. Takim miejscem jest np.podbródek.

Uwaga! Zanim zdecydujecie się na ten zabieg sprawdźcie, czy macie do czynienia z bezpiecznym, certyfikowanym preparatem i to, czy zabieg wykonuje lekarz.

Do usunięcia podwójnego podbródka używany między innymi jest produkt leczniczy Belkyra® – iniekcyjna metoda nieoperacyjnego leczenia. Szczególnie ważne, co celowo jeszcze raz podkreślam, jest to, że jest to produkt leczniczy. Dokładniej: syntetyczna postać kwasu deoksycholowego (substancji naturalnie występującej w naszym organizmie, biorącej udział w trawieniu i wchłanianiu tłuszczu dostarczanego wraz z pożywieniem).

Podanie (wstrzyknięcie wg określonego schematu) produktu leczniczego Belkyra® do podskórnej tkanki tłuszczowej zgromadzonej jako tzw. podwójny podbródek powoduje niszczenie komórek tkanki tłuszczowej – adipoctolizę. Zniszczone komórki tłuszczowe są następnie usuwane z organizmu w wyniku naturalnych procesów. .

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający). Ilość wkłuć ma charakter indywidualny. Po zabiegu w celu zapewnienia większego komfortu pacjent dostaje na 5 – 15 minut zimny okład na okolicę poddawaną iniekcjom. W razie potrzeby, w domu, można zastosować tradycyjne środki przeciwbólowe, np. ibuprofen

U większości pacjentów widoczne rezultaty pojawiają się po 2 – 4 zabiegach. Jednak liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie, w zależności od ilości (rozkładu) podbródkowej tkanki tłuszczowej. Kolejne zabiegi wykonywane są w miesięcznych odstępach. Nie zaleca się poddawania się więcej niż sześciu zabiegom.

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie bólu, obrzęku, krwiaków, świądu.

Co zyskujemy po zabiegu?

poprawę konturu podbródka

Co tracimy?

podwójny podbródek 😉

A dodatkowo: doskonale wiadomo, że wygląd wpływa na stan psychiczny. Im lepiej wyglądamy, tym lepiej się czujemy 😉

Ale…ale… żeby nie było tylko w samych superlatywach muszę Was przestrzec: może zdarzyć się tak, że poprzez lipolizę stracimy tłuszczyk, ale zyskamy wiotką i wiszącą skórę… niestety wówczas dla poprawy estetyki niezbędne będą inne zabiegi medycyny estetycznej lub w niektórych przypadkach chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry. Lepiej więc z lipolizą nie przesadzić.