Kieszeń powinna być tego samego rozmiaru lub nieco większa niż implant. Jeśli jest zbyt duża, dwie kieszenie mogą się połączyć i stworzyć jedną dużą, otwartą przestrzeń. Implant przesuwa się w tym przypadku w górę, a tkanka i skóra spadają poniżej.
Znane są przypadki symmastii wrodzonej, a komplikacja pooperacyjna z reguły nie zawsze pojawia się zaraz po operacji – może pojawić się kilka, a nawet kilkanaście lat po operacji. Co ważne – oprócz wybranej techniki operacyjnej komplikację tę może spowodować przyczyna zasadniczo obiektywna: czas. Przebyte ciąże, przybywanie i ubywanie wagi, to także możliwe przyczyny sytuacji w której skóra i tkanka pod implantem mogą opaść, a implant – pozostać na pierwotnym miejscu.
Symmastia zwykle nie powoduje żadnych poważnych problemów zdrowotnych, jednak pacjentki decydują się na jej likwidację z przyczyn estetycznych.
Operacja polega tu na ponownym przymocowaniu skóry do mostka w celu ponownego zdefiniowania dekoltu. W niektórych przypadkach może nastąpić konieczność stworzenia nowych kieszeni dla implantów lub zastąpienia ich węższymi.