Strona główna Wydarzenia Konferencje i sympozja ginekologiczne – kwiecień i maj 2024

Konferencje i sympozja ginekologiczne – kwiecień i maj 2024

Już po raz drugi spotkali się w Katowicach ginekolodzy perinatolodzy z całej Polski, aby omówić bieżące kwestie z zakresu diagnostyki w położnictwie i ginekologii. Podczas sympozjum lekarze mieli możliwość omówienia i wymiany wiedzy w trakcie sesji plenarnych oraz przedstawiania wyników własnych badań podczas sesji doniesień własnych.

prowadzenie ciążySympozjum odbyło się po dłuższej przerwie pandemicznej. Pierwszy dzień wypełniły warsztaty USG w badaniach prenatalnych oraz KTG. Wykład inauguracyjny: „Diagnostyka operacyjności raka jajnika” wygłosił prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko. Dziewięć sesji wykładowych odbywających się przez kolejne dwa dni poświęcono: diagnostyce prenatalnej, monitorowaniu ciąży i płodu, infekcjom i powikłaniom w perinatologii, endometriozie, diagnostyce guzów piersi oraz aspektom prawnym błędów w diagnostyce pacjenta.

W kwietniu i maju na ginekologów czekają jeszcze dwie konferencje:

konferencja ginekologiczna

  • Ogólnopolska Konferencja Ginekologiczno-Położnicza „Terapia płodu”,

która w dniach: 19-20 kwietnia odbędzie się w Warszawie

(więcej informacji: https://konferencje.medicaexpert.pl/terapiaplodu/)

gościem specjalnym konferencji będzie prof. dr hab. n. med. Asma Khalil – dyrektorka oddziału medycyny płodowej w szpitalu kobiecym w Liverpoolu

 

konferencja ginekologiczna

  • Ogólnopolska Konferencja Ginekologiczno-Położnicza „Niepłodność – Płodność – Ciąża”,

która w dniach: 17-18 maja odbędzie się w Warszawie

(więcej informacji: https://konferencje.medicaexpert.pl/npc/)

podczas której odbędą się praktyczne warsztaty poświęcone m.in. diagnostyce obrazowej oraz diagnostyce i leczeniu niepłodności

Organizatorem  konferencji jest Medica Expert Conference, patronat medialny  sprawuje Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV”.