Strona główna Medycyna estetyczna Zadbaj o skórę twarzy latem – dr n.med. Piotr Zawodny

Zadbaj o skórę twarzy latem – dr n.med. Piotr Zawodny

Jeśli medycyna estetyczna nadal kojarzy się Tobie wyłącznie z zabiegami z użyciem laserów, które można wykonywać wyłącznie w porze jesienno-zimowej – to również moment na rewizję opinii. Medycyna estetyczna bowiem to obecnie bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która ulepsza technologię po to, by jak najbardziej wspomagała naturalne procesy odbywające się w organizmie każdego z nas. Co to oznacza dla Ciebie? To że z pomocą wysoko rozwiniętej technologii możesz w sposób naturalny uzyskać młody i witalny wygląd i w dodatku – w każdej porze roku.

To prawda, że jeden gabinet różni się od drugiego – różnica ta tkwi głównie w wykwalifikowaniu kadry specjalistów, posiadanym doświadczeniu i umiejętnościach oraz jakości materiałów i sprzętu na których się pracuje. W Klinice Zawodny posiadamy wiele metod używanych w medycynie estetycznej i anti-aging, ponieważ mamy ogromne zaplecze technologiczne i duży zespół charakteryzujący się szerokimi kompetencjami. To zaś oznacza, że znajdziemy rozwiązanie dla każdego problemu naszego Pacjenta.

Nie jest mitem, że wszystkie zabiegi z użyciem laserów wykonuje się głównie w porze jesienno-zimowej. Jednak istnieje obecnie wiele zabiegów, w tym kilka laserowych, które można wykonać wiosną i latem. Co więcej – to doskonały czas na spróbowanie nowych terapii lub terapii wspomagających.

Taką – na przykład – niezwykłą technologią pod względem czasu i możliwości jej wykonywania jest technologia laserów pikosekundowych. Jest to nowoczesna technologia charakteryzująca się najkrótszą wiązką laserową (liczoną w pikosekundach), która dociera głęboko pod skórę i jednocześnie umożliwia przeprowadzanie zabiegów szybko i niemal bezboleśnie. Ponadto lasery pikosekundowe są wyjątkowo skuteczne, a czas rekonwalescencji po takim zabiegu jest skrócony do absolutnego minimum.

Fotoodmładzanie to odmładzanie światłem, czyli wiązką laserową, która wnika głęboko pod skórę i prowadzi do jej przebudowy. Lasery pikosekundowe stosujemy nie tylko w celu zwalczania efektów starzenia się, ale także do redukcji blizn i przebarwień, a nawet do usuwania makijażu permanentnego i tatuaży. Zatem ich potencjał jest niemal nieoceniony w branży medycyny estetycznej.

Doskonałym poleceniem od lat w Klinice Zawodny jest połączenie zabiegu podczerwieni na skórę twarzy z zabiegiem radiofrekwencji w okolicy oczu. Oprócz tego zdecydowanie faworytem, bardzo często wykonywanym, jest także Ultraformer wykorzystujący technologię HIFU (high intensity focused ultrasound). Zabieg ten daje efekt prawdziwego liftingu – bez skalpela, to znaczy, że odbywa się nieinwazyjnie i nie wymaga od Pacjenta okresu rekonwalescencji.

W kwestii odżywienia skóry w Klinice Zawodny oferujemy kilka sposobów podania substancji aktywnych. Jest to oczywiście klasyczna mezoterapia igłowa, wykonywana przez lekarza, mezoterapia próżniowa wieloigłowa (Vital Injector), mezoterapia mikroigłowa (Dermapen), a także infuzja tlenowa. W Klinice Zawodny dobór preparatu jest dokonywany indywidualnie i precyzyjnie przez eksperta po wywiadzie z Pacjentem. To mogą być substancje aktywne tzw. biostymulatory tkankowe, kwas hialuronowy, a także autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego.

Godną polecenia metodą dbania o skórę twarzy jest także hydropeeling Aquapure oraz infuzja tlenowa Intraceuticals. Aquapure to zabieg idealny na każdą porę roku, zwłaszcza przed poważniejszymi zabiegami laserowymi, ale także jako zabieg stosowany regularnie dla oczyszczenia skóry. Jest nazywany inaczej mikrodermabrazją wodną i polega na usuwaniu martwych komórek i innych zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Podczas zabiegu Aquapure do skóry są aplikowane substancje aktywne, które nie tylko oczyszczają, ale też nawilżają i odmładzają skórę. Ma działanie regeneracyjne oraz lecznicze i można go powtarzać nawet kilka razy w miesiącu.

Drugim z wyżej wymienionych zabiegów jest infuzja tlenowa Intraceuticals, która charakteryzuje się wysoką zawartością składników aktywnych wprowadzanych w głąb skóry za pomocą tlenu i ciśnienia hiperbarycznego. Zabieg Intraceuticals silnie odżywia skórę twarzy, rozjaśnia ją, tworzy naturalną „ochronę” skóry i zapobiega jej odwadnianiu się. Można go wykonywać nawet tuż przed ważną uroczystością, ponieważ efekt jest natychmiastowy, a w dodatku jeszcze tego samego dnia można nałożyć makijaż.

Wiosna i lato, jak co roku, dodają wszystkim energii i motywacji. Gdy przyroda zakwita, my też chcemy czuć się piękni i nie ma w tym nic złego. Wszystko, co oferuje medycyna estetyczna, jest w zasięgu ręki i w większości przypadków polega na zewnętrznej stymulacji tego, co jest naturalnym procesem organizmu. W Klinice Zawodny posiadamy doświadczenie w tworzeniu indywidualnych programów zabiegowych, na których efekty możesz liczyć. Zapewniamy profesjonalną opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów i najnowocześniejsze urządzenia. Zapraszamy.

autor tekstu: dr n.med. Piotr Zawodny

Współzałożyciel prestiżowej i stosującej nowoczesne metody leczenia kliniki medycyny estetycznej w Szczecinie, a także twórca skutecznych i unikalnych terapii autorskich, z których słynie nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, a które sprawiają, że jest ulubieńcem ogromnej liczby lojalnych pacjentów.

Dr Piotr Zawodny jest dyplomowanym i certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej PTL oraz specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej. Jego ponad 20-letnie doświadczenie w medycynie estetycznej i wykonanie ponad 80 tysięcy zabiegów medyczno-estetycznych w połączeniu z umiłowaniem piękna, zdolnościami do rysunku i rzeźbiarstwa oraz perfekcjonizm – gwarantują naturalne i zaskakujące rezultaty, a każdy plan zabiegowy dla Pacjenta jest doskonale dopasowany do jego anatomii, efektów, jakie chce uzyskać oraz stylu życia.

Dzięki specjalizacji w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej pod kierownictwem wybitnych chirurgów prof. Sylwestra Kowalika i dr. Roberta Kowalczyka posiada doskonałą znajomość teoretyczną i praktyczną anatomii tkanek twarzy i szyi. Zdobyte umiejętności chirurgiczne w obrębie głowy i szyi oraz umiejętność dostrzegania subtelności i niuansów ich struktur, dają wspaniałe możliwości, które doktor Zawodny wykorzystuje i nieustannie pogłębia poprzez uczestnictwo w licznych kursach i kongresach w Polsce i na świecie.

Dr Piotr Zawodny doskonalił swoje umiejętności pod okiem najlepszych lekarzy medycyny estetycznej i chirurgów plastycznych na świecie. Artystyczny kunszt, umiejętności chirurgiczne oraz pasja do wykonywanego zawodu wsparte specjalistycznym wykształceniem oraz wieloletnim doświadczeniem uczyniły go autorytetem w branży medycyny estetycznej.