Strona główna Wydarzenia Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej – IADE 2022

Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej – IADE 2022

Osiemdziesiąt wykładów i warsztaty, możliwość porównania i zapoznania się z ofertą sprzętu, preparatów i wydawnictw medycznych, doskonała organizacja – w miniony weekend lekarze z całej Polski mogli wziąć udział w trzydniowej Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej, która – już po raz kolejny – odbyła się w Sopocie.

Dermatologia estetyczna polega na tym, że oprócz tego, że leczymy dermatozy, proponujemy naszym pacjentom wykonywanie różnego rodzaju zabiegów z zakresu szeroko rozumianej medycyny estetycznej.” – mówi prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, przewodnicząca sekcji dermatologii estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego – „Pamiętajmy, że dermatozy takie jak choćby trądzik ustępują często pozostawiając zmiany skórne, np. przebarwienia i blizny.” To pierwszy, niezwykle poważny, bo pozwalający na zniwelowanie lub usunięcie pochorobowego problemu związek dermatologii i medycyny estetycznej. Ale przecież nie jedyny. To właśnie dermatolog jest specjalistą, do którego udajemy się, gdy dostrzegamy jakikolwiek problem z naszą skórą. To właśnie dermatologia koncentruje się na chorobach skórnych oraz badaniach funkcji i struktury skóry. To właśnie dermatolodzy często biorą udział w tworzeniu kosmetyków do codziennej pielęgnacji.

Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej, czyli IADE, to trzydniowy kongres, podczas którego lekarze z całej Polski mogą wziąć udział w panelach wykładowych i warsztatach, porozmawiać z producentami i dystrybutorami wyrobów medycznych, ale także – i to jest najważniejszy element – wymienić swoje doświadczenia. „To było spotkanie niemalże rodzinne” – podsumowuje IADE 2022 dr n. med. Marcin Ambroziak, wiceprzewodniczący sekcji dermatologii estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego – „Tu nauczyciele – wykładowcy i szkoleniowcy, i młodzi lekarze, spotykają się, żeby razem się uczyć i wymieniać swoje doświadczenia. Jesteśmy radośni w dzieleniu się wiedzą. Pozyskujemy wiadomości z całego świata, przywozimy je do Polski i natychmiast przekazujemy je młodszym kolegom”.

Organizator wykonawczy: Bloch and Friends – Creative House, doskonale zadbał o połączenie nauki, przestrzeni do rozmowy, ale też odpoczynku. W przerwach między panelami sesyjnymi można było odwiedzić stoiska ponad trzydzieściorga wystawców lub skorzystać ze specjalnie przygotowanych przestrzeni dyskusyjnych. Doskonałymi elementami integracyjnymi stały się Kolacja Kongresowa.

Patronat nad tegoroczną edycją zjazdu sprawowała m.in. redakcja: Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV. Do obejrzenia relacji video z tegorocznej Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej zapraszamy w piątek, 01. lipca na naszym kanale filmowym: ESTETYKA i CHIRURGIA – MEDYCZNA TV