Strona główna Wydarzenia XXII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

XXII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

Blisko półtora tysiąca lekarzy wzięło udział w XXII Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który w dniach 11. – 13. marca odbył się w Warszawie. Ponad siedemdziesiąt wykładów w panelu głównym i ponad sześćdziesiąt wykładów satelitarnych, a wśród gości m.in. przedstawiciele IMCAS, który tegoroczny kongres objął Patronatem Naukowym.

Bardzo ważne w tegorocznej edycji Kongresu jest nie tylko to, że wreszcie spotykamy się po dwóch latach pandemicznej przerwy, ale to, że spotykamy się wyjątkowej, naukowej atmosferze; to, że kładziemy nacisk na kształcenie, na naukę, czyli na to, czego lekarze są dziś spragnieni najbardziej.” – podsumowuje XXII Kongres dr n. med. Ewa Kaniowska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. I rzeczywiście, trzy kongresowe dni wypełnione były dla każdego z uczestników od godzin porannych do wieczora naukowymi sesjami podczas których mówiono m.in. o dermatologii w dobie pandemii COVID-19, o nowych technologiach w medycynie estetycznej, holistycznym podejściu do profilaktyki okresu starzenia oraz rodzajach terapii. Po raz pierwszy odbyła się też specjalna sesja naukowa IMCAS, w której udział wzięli dyrektor naukowy i twórca IMCAS – Benjamin Ascher M.D., Sebastien Garson M.D., Hugues Cartier M.D. i Leonie Schielke M.D. Należy podkreślić, że nie byli to jedyni wykładowcy zagraniczni – wśród prowadzących sesje znaleźli się także m.in. Tatiana Pavivic M.D. Gabriel Ayala-Velasquez M.D., Koen de Boulle M.D. oraz Philippe Deprez M.D.

Absolutnym novum na Kongresie była też specjalna sesja prawna, która – jak zapewniają organizatorzy – będzie kontynuowana na kolejnych Kongresach, a poruszane w niej tematy z pewnością pomogą uczestniczącym w niej lekarzom w dostowywaniu swojej pracy do aktualnych, często nowych stanów prawnych, jak choćby procedowana obecnie Ustawa o Wyrobach Medycznych.

Blisko sześćdziesięcioro wystawców – to kolejny ważny aspekt Kongresu. Przez całe trzy dni lekarze mieli okazję poznawać i porównywać preparaty i sprzęt, a także omawiać między sobą efekty własnej pracy naukowej i klinicznej.

Relację filmową z XXII Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging na kanale Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV będzie można oglądać od wtorku, 22. marca. W programie znajdą się m.in. obszerne fragmenty Gali „Perły Dermatologii 2021” oraz wywiady z Organizatorami i Gośćmi Kongresu. Na premierę reportażu zapraszamy o godzinie 12:15.