Strona główna Piękno i zdrowie Problemy z wypełniaczami po szczepionce na COVID-19? – nie tak groźnie, jak...

Problemy z wypełniaczami po szczepionce na COVID-19? – nie tak groźnie, jak myślisz!

Powiększanie ust po szczepieniu na Covid

 

Szczepienie na COVID-19 ma swoich zwolenników i przeciwników. Wiele osób po prostu obawia się tego, że coś może im się stać… co? Wersje są różne. Tematem który został już podjęty na kilku medycznych stronach była reakcja, która wystąpiła u niektórych osób posiadających wypełniacze tkankowe. Mowa tutaj o obrzęku spowodowanym reakcją zapalną organizmu po podaniu szczepionki. Przyznam, że temat bardzo mnie zaintrygował więc postanowiłam poszukać informacji.

 Co ustaliłam:

 Reakcja, o której mowa, miała występować wyłącznie po szczepionce firmy Moderna, która nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Informujące o „estetycznym powikłaniu” strony internetowe i agencje w żadnej informacji, ani komunikacie, nie wspominały o tym, że istnieje choćby nikłe zagrożenie ze strony innych szczepionek. Interesujący jest też fakt, że strony internetowe, które podjęły wcześniej temat, w przeważającej większości artykuły o „estetycznym powikłaniu” po szczepionce… usunęły… choć być może jest to spowodowane chęcią przeprowadzenia dokładniejszych obserwacji, zanim informacje staną się publiczne.

 Warto przeczytać też informację, którą opublikował w swoich mediach społecznościowych chirurg plastyk, dr Samir Ibrahim:

 ” Z początkiem nowego roku i rozpoczęcia przyjmowania szczepionki na Covid-19 na świecie pojawiły się doniesienia o reakcjach u pacjentów z wypełniaczami twarzy, różnych producentów. Takie reakcje występują również po innych szczepionkach i pojawiają się niezależnie od czasu kiedy były podane wypełniacze.

„Jest to normalna odpowiedź immunologiczna organizmu. Twój układ odpornościowy, który powoduje stan zapalny, zostaje wzmocniony, gdy dostaniesz szczepionkę, tak to powinno działać!” – tłumaczy dr.samiribrahim

Możliwy jest obrzęk i stan zapalny w okolicy wypełnienia. Nie jest to jednak groźny objaw. Osoby, które zdecydują się na szczepienie i wystąpi u nich reakcja powinny zgłosić się do swojego chirurga lub dermatologa. Leczenie jest proste, polega ono na podawaniu leków antyhistaminowych i jeśli trzeba małych dawek prednizolonu.

„Osobiście mocno polecam przyjęcie szczepionki jeśli tylko będzie ku temu okazja. OBJAWY UBOCZNE SĄ TYLKO CHWILOWE NIE POWINNO TO NAS ZNIECHĘCAĆ!”