Strona główna Medycyna estetyczna Korekcja nosa nićmi

Korekcja nosa nićmi

Ten zabieg nazywany jest „nieoperacyjną korekcją nosa”, ja użyłabym raczej określenia „modyfikacja nosa”. Całkowita korekcja nosa (CKN) to zabieg chirurgiczny, tutaj nie ma drogi na skróty. Warto jednak dodać, że są przypadki, w których częściowa korekta nosa za pomocą nici sprawdza się i daje bardzo dobre efekty.

 Korekta nosa za pomocą nici – dla kogo?

 Tym zabiegiem możemy skorygować opadający czubek nosa – w tym przypadku efekty są wręcz spektakularne.

 Za pomocą nici możemy też zwęzić nos (skrzydełka) – ta metoda nie u wszystkich zda egzamin i wymaga konsultacji, i kwalifikacji przez doświadczonego lekarza.

 Zabiegiem tym możemy uzyskać również efekt skrócenia nosa.

 Czego nie dokonamy za pomocą nici? Nie usuniemy garbka i nie poprawimy symetrii bardzo krzywego nosa, w tych przypadkach konieczna jest całkowita korekta nosa (CKN).

 Jak wygląda zabieg?

 Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym. Przez wierzchołek nosa lekarz wprowadza igłę do której końca przymocowana jest 25 cm nić z polipropylenu i tworzy punkt wejścia. Wzdłuż nici znajdują się mikronacięcia, dzięki którym może ona skutecznie zahaczyć się w tkankach i umożliwić przesunięcie ich w pożądanym kierunku, tworząc nowy kształt. Najczęściej używaną techniką zabiegową w tym zabiegu jest tzw. „metoda pętli”. Nici są stałe, więc efekty zabiegu określane są również jako trwałe.

 Zabieg trwa ok. 40 minut, a jego efekty widoczne są od razu. Po zabiegu zakłada się opatrunek, który należy nosić przez 3 doby.

 Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, który samoistnie ustąpi w ciągu paru tygodni (do 3).

 Zmianę kształtu nosa możemy jednak uzyskać zarówno za pomocą nici stałych, jak i rozpuszczalnych. Nici stałe zbudowane są z polipropylenu. Nie rozpuszczają się, są doskonale tolerowane przez organizm. Nici rozpuszczalne zwykle składają się z caprolacu wykonanego z włókien kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Wchłania się on w ciągu roku i jest w pełni biodegradowalny. Jego obecność w tkankach pobudza odbudowę włókien kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę gęstości i elastyczności skóry.

 Przeciwskazania do zabiegu korekty nosa nićmi:

  •  stany zapalne i nowotwory
  • nadciśnienie II i III stopnia
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroba niedokrwienna serca
  • aktywny trądzik, opryszczka, infekcje przebiegające z gorączką
  • obecność stałych wypełniaczy w obszarze zabiegowym
  • leczenie stomatologiczne w toku
  • uczulenie na preparat znieczulający