Strona główna Medycyna estetyczna Nici liftingujące

Nici liftingujące

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw osobom, które jeszcze nie kwalifikują się do tradycyjnego liftingu, a które już utraciły jędrność twarzy. Opadnięte policzki, brwi lub kąciki oczu mogą przytrafić się także osobom młodszym. Wszystko zależne jest od wielu czynników, m.in. genetycznych, związanych z trybem życia, sporą utratą wagi oraz indywidualnych predyspozycji.

 Gdy na efekty nie chcemy czekać, warto rozważyć wykonanie zabiegu z użyciem nici liftingujących. Podskórny stelaż stworzony przez nitki powoduje napięcie i podniesienie zwiotczałej skóry. Zaletą jest także trwałość tego zabiegu. Nici nie tylko tworzą podporę dla tkanek, ale także silnie pobudzają produkcję kolagenu w skórze. Pierwsze efekty możemy zobaczyć natychmiast po zabiegu.

 Nici liftingujące stosowane są do podnoszenia skóry twarzy i niekiedy ciała:

– żuchwy

– linii brwi

– policzków

– czoła

– szyi

– dekoltu

 Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie części ciała nadają się do podnoszenia za pomocą nici – tkanki pośladków, brzucha albo skóry ramion mogą okazać się zbyt ciężkie.

 Do dyspozycji mamy różne rodzaje nici, które dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i… zasobności naszego portfela 😉

 Co możemy zrobić przy pomocy nici :

– podniesienie policzków

– podniesienie brwi/czoła

– uniesienie kącików ust

– uniesienie kącików oczu

– wygładzenie zmarszczek na szyi

 

 

Zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny i trwa od 30 minut do godziny. Procedurę rozpoczyna się od znieczulenia wybranego obszaru skóry za pomocą zastrzyku lub maści.Kolejnym etapem jest pojedyncze wprowadzanie pod skórę owiniętych wokół igieł nici. Po wyjęciu igieł nici zostają w ciele. W ten sposób z kilku nici tworzy się rodzaj rusztowania pomagającego skórze opierać się sile grawitacji.

 Efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast. Po zabiegu możliwe jest powstanie niewielkich siniaków lub opuchlizna. Objawy te znikają po paru dniach. Jest to naturalne i nie należy się tym przejmować.