Strona główna Medycyna estetyczna Lipoliza iniekcyjna podbródka

Lipoliza iniekcyjna podbródka

Czy pozbycie się niewielkich ale trudnych do zlikwidowania dietą czy ćwiczeniami depozytów tłuszczu jest możliwe? Jest.

To nie magia, tylko zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Bezpieczny, pod warunkiem, że wykonuje go doświadczony lekarz. O czym mowa?

O lipolizie iniekcyjnej!

 Zabieg polega na podaniu w miejsca nagromadzenia tkanki tłuszczowej substancji (fosfatydylocholiny), która spowoduje jej rozpuszczenie i ostatecznie wydalenie z organizmu.

 Jak to działa?

 W miejscu podania preparatu powstaje lekki, kontrolowany stan zapalny. Obrzęknięte komórki tłuszczowe pękają uwalniając tłuszcz, który jest metabolizowany i wydalany z organizmu.

 Najczęściej wykonywana jest lipoliza iniekcyjna podbródka. Może być ona przeprowadzana jedną z dwóch technik iniekcji: wachlarzową lub punktową. Pierwsza z nich wymaga wykonania co najmniej kilku wkłuć, w przypadku drugiej wystarczy jedno nakłucie i odpowiednie przesuwanie igły (kaniuli) pod skórą. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe w formie maści. W zależności od stanu okolicy poddawanej zabiegowi, procedura trwa od 20 do 40 minut. 

 Zabieg i rekonwalescencja nie należą jednak do komfortowych. W miejscach iniekcji mogą pojawić się zasinienia, obszar poddany zabiegowi lekko puchnie. Może temu towarzyszyć ból, pieczenie i/lub swędzenie. Wrażliwość na dotyk miejsca poddanego lipolizie ustępuje po kilku dniach. Aby zmniejszyć dolegliwości, dopuszczane jest stosowanie tradycyjnych środków przeciwbólowych.

 W jakich miejscach najlepiej sprawdzi się odchudzanie lipolizą?

 Ogólnie rzecz ujmując, lipolizę możemy wykonać wszędzie, gdzie zachodzi taka potrzeba, ale efekt i ilość zabiegów będzie zależna od grubości nagromadzonej tkanki tłuszczowej w danym obszarze.

 Wielu specjalistów medycyny estetycznej jest zdania, że najlepsze efekty zabiegowe osiąga się na małych powierzchniach (np. podbródek).

 Lipolizę iniekcyjną stosuje się w celach likwidacji:

 – podwójnego podbródka

– wysmuklenia linii żuchwy

– „byczego karku”

– nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach pach

– wyszczuplenia ud

– nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy kolan

– „wałków” tłuszczu na plecach

 Doskonałym uzupełnieniem terapii są zabiegi masażu limfatycznego.

Czy podwójnego podbródka możemy pozbyć się wyłącznie z pomocą lipolizy iniekcyjnej? Nie. Doskonałym i w wielu przypadkach nie wymagającym wielokrotnych powtórzeń jest zabieg ENDOLIFT, którego działanie zobaczycie TUTAJ 😉 Ale to już temat na kolejny artykuł 😉