EnglishGermanPolishRussian
Home » Medycyna » Medycyna estetyczna » Lipoliza iniekcyjna podbródka

Lipoliza iniekcyjna podbródka

Czy pozbycie się niewielkich ale trudnych do zlikwidowania dietą czy ćwiczeniami depozytów tłuszczu jest możliwe? Jest.

To nie magia, tylko zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Bezpieczny, pod warunkiem, że wykonuje go doświadczony lekarz. O czym mowa?

O lipolizie iniekcyjnej!

 Zabieg polega na podaniu w miejsca nagromadzenia tkanki tłuszczowej substancji (fosfatydylocholiny), która spowoduje jej rozpuszczenie i ostatecznie wydalenie z organizmu.

 Jak to działa?

 W miejscu podania preparatu powstaje lekki, kontrolowany stan zapalny. Obrzęknięte komórki tłuszczowe pękają uwalniając tłuszcz, który jest metabolizowany i wydalany z organizmu.

 Najczęściej wykonywana jest lipoliza iniekcyjna podbródka. Może być ona przeprowadzana jedną z dwóch technik iniekcji: wachlarzową lub punktową. Pierwsza z nich wymaga wykonania co najmniej kilku wkłuć, w przypadku drugiej wystarczy jedno nakłucie i odpowiednie przesuwanie igły (kaniuli) pod skórą. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe w formie maści. W zależności od stanu okolicy poddawanej zabiegowi, procedura trwa od 20 do 40 minut. 

 Zabieg i rekonwalescencja nie należą jednak do komfortowych. W miejscach iniekcji mogą pojawić się zasinienia, obszar poddany zabiegowi lekko puchnie. Może temu towarzyszyć ból, pieczenie i/lub swędzenie. Wrażliwość na dotyk miejsca poddanego lipolizie ustępuje po kilku dniach. Aby zmniejszyć dolegliwości, dopuszczane jest stosowanie tradycyjnych środków przeciwbólowych.

 W jakich miejscach najlepiej sprawdzi się odchudzanie lipolizą?

 Ogólnie rzecz ujmując, lipolizę możemy wykonać wszędzie, gdzie zachodzi taka potrzeba, ale efekt i ilość zabiegów będzie zależna od grubości nagromadzonej tkanki tłuszczowej w danym obszarze.

 Wielu specjalistów medycyny estetycznej jest zdania, że najlepsze efekty zabiegowe osiąga się na małych powierzchniach (np. podbródek).

 Lipolizę iniekcyjną stosuje się w celach likwidacji:

 – podwójnego podbródka

– wysmuklenia linii żuchwy

– „byczego karku”

– nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach pach

– wyszczuplenia ud

– nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy kolan

– „wałków” tłuszczu na plecach

 Doskonałym uzupełnieniem terapii są zabiegi masażu limfatycznego.

Czy podwójnego podbródka możemy pozbyć się wyłącznie z pomocą lipolizy iniekcyjnej? Nie. Doskonałym i w wielu przypadkach nie wymagającym wielokrotnych powtórzeń jest zabieg ENDOLIFT, którego działanie zobaczycie TUTAJ 😉 Ale to już temat na kolejny artykuł 😉

 

1 Comment

  1. Angelika pisze:

    Dziś po raz drugi miałam wykonany zabieg lipolizy podbróka. Zdecydowałam się na powtórzenie zabiegu po miesiącu, gdyż efekt po pierwszym zabiegu przerósł moje oczekiwania!
    Skóra podbródka stała się bardzo napięta, a znienawidzony ,,drugi podbródek,, zniknął praktycznie całkowicie.
    Czuję się młodsza i dużo bardziej atrakcyjna. Zapisałam się na kolejny zabieg do Doktora za miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *