Strona główna Medycyna estetyczna Zabiegi na piękną szyję – dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska o Profhilo

Zabiegi na piękną szyję – dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska o Profhilo

Szyja, to niełatwe miejsce do leczenia. Zmarszczki, wiotkość, nadmiar skóry i bruzdy, które pojawiają się z wiekiem, to trudny przeciwnik, wymagający kompleksowego działania. Niestety, w wielu przypadkach trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty terapii.

Praca u podstaw:

Aby efekty zabiegów medycyny estetycznej i chirurgicznych były bardziej spektakularne i cieszyły nas długo proponuję zacząć od zadbania o elastyczność i jakość skóry szyi. Same możemy wykonywać masaż z użyciem środka nawilżającego, który pomoże nawilżyć skórę. Masujemy szyję dłońmi od obojczyków kierując się ku podbródkowi. Aby zaoszczędzić czas warto taki masaż wykonywać wieczorem, np. podczas wklepywania w skórę kremu.

Postaw na estetykę:

Medycyna estetyczna, to profilaktyka i przeciwdziałanie procesom starzenia skóry. Współczesne zabiegi i preparaty niekiedy pozwalają bardzo oddalić w czasie interwencję chirurgiczną. Aby efekt nas zachwycił, warto czasem połączyć siły i możliwości medycyny estetycznej, i wykonać kilka uzupełniających się zabiegów. Warto pobudzić produkcję kolagenu i odnowy skóry używając do tego celu laserów, ultradźwięków i radiofrekwencji. Współcześnie mamy do czynienia z urządzeniami, które powodują znaczne napięcie naskórka i pobudzają produkcję kolagenu. Należy pamiętać, że najlepiej sprawdzi się regularna terapia.

Mezoterapia igłowa pozwala uporać się z drobnymi zmarszczkami na szyi i zregenerować skórę. Używane do tego celu preparaty na bazie kwasu hialuronowego i retinolu dają doskonały efekt odmłodzenia. Warto terapię połączyć z preparatami na bazie witaminy C, które rozświetlą skórę.

Nowością wśród terapii są zabiegi z użyciem biostymulatorów np.: kolagenu, peptydów, aminokwasów lub nukleotydów. Doskonałym, polecanym przez dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska z kliniki Viva Derm jest preparat Profhilo zwany także molekułą młodości.

Skóra szyta na miarę:

Gdy skóra jest w odpowiednio dobrej kondycji i otrzymamy kwalifikację od specjalisty możemy zastosować nici liftingujące. Podskórny stelaż stworzony przez nitki powoduje napięcie i podniesienie tkanek. Nici nie tylko tworzą podporę dla tkanek, ale także silnie pobudzają produkcję kolagenu w skórze. Pierwsze efekty możemy zobaczyć natychmiast po zabiegu. Jednak uwaga! Niestety nie jest to zabieg który sprawdzi się w każdym przypadku, tu bardzo ważna jest opinia doświadczonego lekarza wykonującego zabieg.

Warto także pomyśleć o terapii osoczem bogatopłytkowym. Wśród licznych zalet jego stosowania możemy wymienić regenerację skóry, która w przypadku szyi ma nieocenione znaczenie. Terapię tę można stosować niezależnie od innych zabiegów.

Lifting:

Chirurgiczny lifting szyi może być połączony z jednoczesnym odessaniem nadmiaru tłuszczu w okolicy podbródka. Sam zabieg polega na nacięciu skóry na podbródku i usunięciu jej nadmiaru. Po zabiegu mogą pojawić się sińce i opuchlizna. Z reguły do pełnej sprawności wracamy po 10 – 14 dniach od zabiegu.

Uwaga!

Przed bardziej inwazyjnymi terapiami w obrębie szyi warto przebadać tarczycę, gdyż guzki są przeciwwskazaniem do niektórych rodzajów zabiegów.