Strona główna Medycyna estetyczna Dlaczego kwas hialuronowy wchłonął się tak szybko?

Dlaczego kwas hialuronowy wchłonął się tak szybko?

Ostatnio dostałam od Czytelniczek dużo pytań odnośnie zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Najczęściej pytacie o to, dlaczego po powiększeniu ust kwasem hialuronowym efekt utrzymywał się tak krótko?

Jednoznaczna odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ składa się na to szereg czynników. Najczęstszymi przyczynami krótkiej trwałości efektów po zabiegu powiększania ust mogą być:

– Rodzaj i jakość kwasu hialuronowego

Właśnie od jakości preparatu (stężenie HA) oraz jego usieciowania zależy trwałość. Im gęstszy kwas, tym efekty będą dłużej się utrzymywać. (Jednak lepiej ostrożnie podchodzić do zabiegów z użyciem bardzo gęstych kwasów – tu potrzebne jest duże doświadczenie specjalisty)

– Metoda iniekcji (podania) preparatu oraz sposób jego podania

– Stan zdrowia pacjentki (pacjenta)

Choroby autoimmunologiczne, a także przyjmowane przy tych chorobach leki, mogą powodować przyspieszony rozkład preparatu.

– Cechy indywidualne pacjenta

Jakkolwiek to nie zabrzmi, to niektórzy… po prostu tak mają i ciężko to w jakikolwiek logiczny sposób uzasadnić 😉 Taki metabolizm 😉

– Tryb życia

Częsta ekspozycja na słońce, duży wysiłek fizyczny, korzystanie z sauny lub solarium mogą przyspieszyć wchłanianie kwasu hialuronowego. Poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej które powodują podgrzanie tkanek (zwłaszcza w miejscach uprzedniej iniekcji kwasu hialuronowego) także powoduje szybsze metabolizowanie.

Skąd bierze się kwas hialuronowy podawany nam w gabinecie medycyny estetycznej? – przeczytasz TUTAJ