Strona główna Medycyna estetyczna Chirurgiczne metody powiększania ust

Chirurgiczne metody powiększania ust

Wiele osób poszukuje trwalszej niż kwas hialuronowy metody powiększania ust – czy jednak taka istnieje? Tak. A nawet jest ich kilka. Jednak zalecam dokładne przemyślenie tej decyzji, bo ma swoje plusy, ale ma i minusy.

Bullhorn Lip Lift

Gdy zdecydujemy się na powiększenie tą metodą, nie będzie już odwrotu. Jest to chirurgiczna metoda polegająca na wykonaniu nacięcia wzdłuż rowków podnosowych oraz usunięcia paska skóry. Efekt uniesienia górnej wargi uzyskujemy dzięki skróceniu odległości pomiędzy nosem a ustami (górną wargą).

Zabieg ten wykonywany jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym, na życzenie pacjenta można też wykonać go w znieczuleniu ogólnym. Trwa ok. 40 – 50 minut. Metoda ta wymaga założenia szwów, które lekarz usuwa podczas wizyty kontrolnej.

Decydując się na taką metodę zmiany kształtu ust musimy liczyć się również z powstaniem niewielkiej blizny w miejscu, gdzie skóra była przecięta. Z reguły jest ona bardzo mało widoczna, ale…jest.

Efekty:

– skrócenie odległości pomiędzy górną wargą a nosem

– wyeksponowanie czerwieni wargowej

– podniesienie górnej wargi

Metoda ta nie wyklucza (oczywiście, po całkowitym wygojeniu) późniejszego zastosowania innych, nietrwałych metod powiększania ust, np. preparatów z kwasem hialuronowym.

Corner Lip Lift

To metoda chirurgicznego uniesienia wyłącznie opadających kącików ust. Polega na wycięciu skóry tylko z okolicy zewnętrznych kącików warg i podciągnięciu ich do góry. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej metody, na skórze pozostaje niewielki ślad po cięciu.

Gull-wing Lip Lift

Metodę tę można zastosować zarówno w przypadku górnej, jak i dolnej wargi. Polega ona na przeprowadzeniu cięcia na granicy czerwieni wargowej i skóry – obrazowo mówiąc, wzdłuż całej wargi, wycięciu odpowiedniej ilości skóry i zszyciu. W ten sposób uzyskujemy podciągnięcie (powiększenie) czerwieni wargowej. Ze względu na dużą bliznę ta metoda jest bardzo rzadko wykonywana. Ja też jej nie polecam.