Strona główna Kosmetologia i Kosmetyki Krem BB czy CC – jaki wybrać?

Krem BB czy CC – jaki wybrać?

Kremy upiększające, pomagające zatuszować niedoskonałości cery lub mogące być doskonałym zamiennikiem dla podkładu, są rekomendowane niemal wszystkim. Dzięki lekkiej formule idealnie sprawdzają się, gdy jest ciepło. Nie ma także przeszkód aby używać ich przez cały rok. Dobrej jakości kremy nie obciążają skóry, nie zapychają porów, niwelują przebarwienia, a – co najważniejsze – dają naturalny efekt i pielęgnują delikatną skórę twarzy.

Ręka do góry, kto choć raz zastanawiał się nad tym, jaki krem wybrać: BB czy CC?

Wiecie, jakie są między nimi różnice?

Kremy BB, to połączenie kremu nawilżającego i korektora z podkładem. W wyniku tego powstał kosmetyk, którym zarówno wyrównamy koloryt, jak i rozświetlimy i wygładzimy cerę. Często te lekkie produkty mają dodatkowe właściwości pielęgnujące i zapewniające ochronę przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego.

Kremy BB ujednolica skórę twarzy, tuszują drobne mankamenty, nawilżają, a dzięki filtrom SPF (UVA/UVB) chronią delikatną cerę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego.

Krem CC daje podobny efekt, jednak jego działanie koncentruje się na korygowaniu kolorytu całej cery, nie tylko przebarwień. Jest idealny dla osób z cerą wrażliwą, poszarzałą, naczynkową lub z przebarwieniami. Jego zadaniem jest tuszowanie skórnych problemów przy jednoczesnym głębokim odżywianiu skóry. Przy doborze kremu CC warto dobrać kosmetyk odpowiedni do problemów naszej skóry.