Strona główna Wydarzenia Nowa toksyna botulinowa już w Polsce – spotkanie ekspertów – Warszawa, 22....

Nowa toksyna botulinowa już w Polsce – spotkanie ekspertów – Warszawa, 22. 11. 2021r

Pięcioro lekarzy – ekspertów medycyny estetycznej grupy Off Label: Barbara Walkiewicz – Cyrańska, Joanna Czuwara, Edyta Adamczyk – Kutera, Magdalena Korwin i Krzysztof Widerkiewicz – jako pierwsi w Polsce wykonają zabiegi z użyciem nowej toksyny botulinowej wprowadzanej przez Galdermę Aesthetics. Okazją do wymiany doświadczeń ze specjalistami z całej Polski stała się uroczysta kolacja zorganizowana w poniedziałek w warszawskiej restauracji Belvedere.

Kolacja uroczysta, ale nieformalna – tu nie było wykładów i prelekcji, tylko miejsce na wymianę poglądów i doświadczeń, a – przede wszystkim – na pogłębianie wiedzy o nowej toksynie. Wprowadzany przez Galdermę Aesthetics produkt to toksyna w formie płynnej, a nie – jak pozostałe dostępne na rynku medycznym toksyny – w wymagającej rekonstytucji formie proszkowej. Nowa toksyna botulinowa nie zawiera HSA, konserwantów, białka zwierzęcego, ani laktozy, można ją przechowywać przez 12 miesięcy od daty produkcji w temperaturze 2 – 8 stopni. Badania kliniczne wykazały utrzymywanie się jej efektów do 6 miesięcy. W gabinetach lekarskich w Polsce nowa toksyna pojawi się w grudniu b.r.

W grudniu na stronach Off Label i Galderma obejrzeć będzie można także film dokumentujący pierwszy w Polsce zabieg z użyciem nowej toksyny. O tym zabiegu opowiemy w grudniu również w najnowszym odcinku audycji „Mój zabieg” w Medycznej TV. Tymczasem wszystkich zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poniedziałkowej kolacji oraz do przypomnienia sobie światowej premiery nowej toksyny, która odbyła się we wrześniu 2021 roku w Łodzi (link do filmu TUTAJ), lekarzom przypominamy, że drogą mailową po przesłaniu na adres: redakcja@estetykaichirurgia.pl prośby o dostęp z podaniem uprawnień zawodowych (numer prawa wykonywania zawodu) i danych kontaktowych do potwierdzenia uprawnień bezpłatnie uzyskać można dostęp do pełnych wersji wykładów dr hab. n. med. Joanny Czuwary i dr Magdaleny Korwin poświęconych innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze leczenia toksyną botulinową typu A.