Strona główna Wydarzenia „Prawny koronawirus” – projekt realizowany dla mieszkańców miasta Szczecin

„Prawny koronawirus” – projekt realizowany dla mieszkańców miasta Szczecin

„Prawny koronawirus” to projekt realizowany dla mieszkańców miasta Szczecin. Polega na wsparciu prawnym w postaci wideokonferencji oraz udostępniania poradników prawnych na poniżej wymienione tematy.

W ramach projektu pracownicy i przedsiębiorcy uzyskają wsparcie w postaci edukacji i poradnictwa prawnego dotyczącego tematów tj.: zabezpieczenie majątku (prywatnego i firmowego), prawo pracy, prawo przedsiębiorców (prawo spółek handlowych), restrukturyzacje i upadłości (konsumenckie i osób prawnych).

Edukacja na w/w tematy odbywać się będzie poprzez webinary, przeprowadzone przez radcę prawnego współpracującego z Fundacją oraz zaproszonych gości tj. notariusz i inni. Webinary zostaną przeprowadzone przez platformę ClickMeeting, a linki do poszczególnych wydarzeń z zapisami będą dostępne w opisie wydarzenia i na naszym fan page.

Do każdego z zakresów tematycznych poruszonych w ramach projektu, zostaną stworzone poradniki. W poradnikach znajdą się wyjaśnienia zagadnień poruszanych na webinarach, ale także przykłady rozwiązań konkretnych sytuacji i wskazówki na co zwracać uwagę podpisując np. jakiś dokument, czy ubiegając się o dofinansowanie (w przypadku przedsiębiorców). Powstaną 4 poradniki (po 4 webinarach + 1 ekstra, jeden webinar na dwa tygodnie).

Prelekcje będą prowadzone przez radcę prawnego Sylwestra Kasprzewskiego, który na co dzień zajmuje się wsparciem przedsiębiorców i konsumentów, czyli osób fizycznych.

Tematy wideokonferencji:
1. Subwencje, dotacje dla przedsiębiorców wynikające z Tarczy Antykryzysowej (odbyło się)

2. Prawo pracy a epidemia koronawirusa (wsparcie pracowników ze strony rządu itd.) (odbyło się)

3. Przedsiębiorcy – zawieszenie, przekształcenie i upadłość przedsiębiorstwa

4. Upadłość konsumencka,

5. Zabezpieczenia majątku (prywatnego i firmowego)

Terminy i godziny pozostałych webinarów zostaną podane w wydarzeniu Facebook’owym: https://www.facebook.com/events/879462842535278/

Transmisje live odbywają się na kanale Fundacji Pomocy Prawnej GRYF na Facebook’u:

https://www.facebook.com/fundacjagryf/?eid=ARDAMh-5bBvWXyiRLKYhY1Rrn-_nrRe9qZN3qsDuU2eNWilevnkVrPJPdQ4ZrwLAIEZhAEyB9bP8oC-G