Strona główna Kosmetologia i Kosmetyki Biostymulacja skóry w ampułkach

Biostymulacja skóry w ampułkach

fot.sesderma.pl

W życiu warto mieć plan, czasami nawet kilka jego wariantów 😉 Warto też mieć plan dbania o własną skórę i niekoniecznie mam tu na myśli zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej lub operacje plastyczne. Bardzo ważne jest także to, w jaki sposób dbamy o skórę na co dzień, w zaciszu domowym. Ponieważ nawet najlepsze zabiegi u specjalistów nie będą przynosić efektów jeżeli nasza skóra nie będzie odpowiednio zadbana, a pielęgnacja nie będzie wielotorowa. Więc Pacjencie, pomóż swojemu lekarzowi 😉

Mieć plan

Ciekawą nowością kosmetyczną, która w tym roku otrzymała przyznawaną przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych nagrodę „Perła Dermatologii Estetycznej” w kategorii „Regeneracja i Ukojenie”, są biostymulujące ampułki linii Factor G Renew marki Sesderma.

Preparat jest kompleksowym planem pielęgnacyjnym przygotowanym na siedem dni (rano i wieczorem). Jedyne, co musimy zrobić, to pamiętać o tym, aby używać ampułek po kolei, zgodnie z założonym planem, ponieważ zagwarantuje to najlepsze działanie – każdego dnia dostarczając czynniki wzrostu, a tym samym naśladując i przyspieszając naturalny proces regeneracji i stymulacji skóry. Jedna ampułka zawiera 2 ml preparatu do użycia rano i wieczorem, warto więc pamiętać, aby dokładnie zamknąć ampułkę po pierwszym zastosowaniu.

Ampułki są oparte aż na dziewięciu czynnikach wzrostu otrzymanych w zaawansowanym procesie biotechnologicznym z wykorzystaniem roślin. Dzięki temu ujednolicają koloryt skóry, dotleniają komórki i powstrzymują fotostarzenie. Peptydy biomimetyczne działają przeciwzmarszczkowo, a komórki macierzyste jabłoni domowej regenerują skórę. Dodatkowo wyciąg z wąkroty azjatyckiej odbudowuje macierz skórną.

DZIEŃ 1 – UJĘDRNIAJ – EGF ułatwia syntezę protein skórnych
DZIEŃ 2 – REGENERUJ – TGF-Ꞵ2 +TGF-Ꞵ3 + GM-CSF regenerują rusztowanie skóry
DZIEŃ 3 – ODŻYWIAJ – VEGF odżywia komórki
DZIEŃ 4 – UJEDNOLICAJ KOLORYT – HGH wyrównuje kolor skóry
DZIEŃ 5 – ZAGĘSZCZAJ – IGF zagęszcza teksturę skóry
DZIEŃ 6 – CHROŃ – TRX neutralizuje wolne rodniki
DZIEŃ 7 – ODMŁADZAJ – TIMP ogranicza fotostarzenie