Strona główna Medycyna estetyczna Mezoterapia z wykorzystaniem iniektora – dr Ewa Wesołowska – Szepietowska

Mezoterapia z wykorzystaniem iniektora – dr Ewa Wesołowska – Szepietowska

Mezoterapia w medycynie estetycznej to zabieg, który stosuje się, gdy skóra jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej przebarwienia lub zmiany potrądzikowe, cellulit lub wiotczenie. Mezoterapię igłową można przeprowadzać na różnych obszarach ciała. Stosowana jest na twarzy, szyi, dekolcie, po wewnętrznej stronie ramion lub ud, na brzuchu, a także na grzbietach dłoni. Za szczególnie wymagający rodzaj mezoterapii uważany jest zabieg przeprowadzany na owłosionej skórze głowy – tu wyjątkowo ważne stają się umiejętności lub techniki pozwalające na przeprowadzenie zabiegu z jak najmniejszym odczuciem bólu.

Zabieg mezoterapii lekarz może przeprowadzać wyłącznie z użyciem strzykawki i igły, istnieją jednak także specjalne urządzenia, dzięki którym zabieg często staje się szybszy, dokładniejszy i – właśnie – niemal niebolesny. Jednym z takich urządzeń jest Introfill Injector umożliwiający wykonanie zabiegu multiigłą (9igieł) na różnych głębokościach, z możliwością ustawienia dokładnej objętości wstrzykiwanego preparatu.

O pracy z Introfill Injectorem opowiada dr Ewa Wesołowska-Szepietowska z Wrocławskiego Centrum Urody.

Mezoterapia jest metodą oddziaływania terapeutycznego na skórę, stosowaną w medycynie estetycznej od wielu lat. Polega na podawaniu odpowiednio dobranej dla pacjentki/pacjenta substancji czynnej do skóry na określoną głębokość.

Introfill Iniector firmy Bioceris to urządzenie, które łączy w sobie zabieg mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej z wykorzystaniem próżni (vacuum) znajdując tym samym zastosowanie w medycynie estetycznej, w zabiegach mezoterapii igłowej.

Jak działa?

Preparat podawany jest w urządzeniu przez kartridż który najpierw zasysa skórę, następnie wprowadza do skóry 9 igieł na określoną głębokość, z każdej z nich podaje ściśle określoną ilość preparatu i dopiero po wycofaniu igieł puszcza zassaną skórę. Taka technologia powoduje, że preparat jest podany na właściwą głębokość,  w  ilości takiej, jaką chcemy podać. Zassanie skóry powoduje oddalenie miejsca wkłucia od naczyń krwionośnych oraz nerwów, co powoduje, że nie tworzą się krwiaki, a bolesność ulega znacznej redukcji.

Intuicyjne oprogramowanie pozwala na zmianę podczas zabiegu parametrów urządzenia, takich jak:

  • głębokość wprowadzenia produktu,
  • objętość wprowadzanego produktu,
  • czas wprowadzania, sposób wprowadzania (ciągły, przerywany, kontrolowany),
  • szybkość nakłuć, wstrzykiwanie z wykorzystaniem próżni  (vacuum),
  • wybór gęstości produktu,
  • wybór objętości strzykawki.

Przy pomocy urządzenia Introfill Iniector oprócz podawania koktajli mezoterapeutycznych można podawać również osocze bogatopłytkowe, zarówno na twarz, jak i owłosioną skórę głowy, a także bezpiecznie opracowywać okolicę powiek.