Mezoterapia z wykorzystaniem iniektora Introfill – dr Aleksandra Kulczycka

Mezoterapia jest metodą oddziaływania terapeutycznego na skórę, stosowaną w medycynie estetycznej od wielu lat. Polega na podawaniu odpowiednio dobranej dla pacjentki/pacjenta substancji czynnej do skóry na określoną głębokość.

Introfill Iniector firmy Bioceris to urządzenie, które łączy w sobie zabieg mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej z wykorzystaniem próżni (vacuum) znajdując tym samym zastosowanie w medycynie estetycznej, w zabiegach mezoterapii igłowej.

Jak działa?

Preparat podawany jest w urządzeniu przez kartridż który najpierw zasysa skórę, następnie wprowadza do skóry 9 igieł na określoną głębokość, z każdej z nich podaje ściśle określoną ilość preparatu i dopiero po wycofaniu igieł puszcza zassaną skórę. Taka technologia powoduje, że preparat jest podany na właściwą głębokość,  w  ilości takiej, jaką chcemy podać. Zassanie skóry powoduje oddalenie miejsca wkłucia od naczyń krwionośnych oraz nerwów, co powoduje, że nie tworzą się krwiaki, a bolesność ulega znacznej redukcji.

Intuicyjne oprogramowanie pozwala na zmianę podczas zabiegu parametrów urządzenia, takich jak:

  • głębokość wprowadzenia produktu,
  • objętość wprowadzanego produktu,
  • czas wprowadzania, sposób wprowadzania (ciągły, przerywany, kontrolowany),
  • szybkość nakłuć, wstrzykiwanie z wykorzystaniem próżni  (vacuum),
  • wybór gęstości produktu,
  • wybór objętości strzykawki.

Przy pomocy urządzenia Introfill Iniector oprócz podawania koktajli mezoterapeutycznych można podawać również osocze bogatopłytkowe, zarówno na twarz, jak i owłosioną skórę głowy, a także bezpiecznie opracowywać okolicę powiek.