Strona główna Prawo medyczne Chirurgia Plastyczna i Oparzenia – nowy numer

Chirurgia Plastyczna i Oparzenia – nowy numer

O dozwolonych obowiązującym prawem działaniach podmiotów medycznych w przestrzeni mediów i Internetu oraz obowiązku informacyjnym i odpowiedzialności chirurga za jego realizację przy chirurgicznych zabiegach estetycznych przeczytać można w najnowszym numerze czasopisma punktowanego Chirurgia Plastyczna i Oparzenia. Numer 1/2024 właśnie trafił do sprzedaży.

Chirurgia Plastyczna i Oparzenia to oficjalne pismo naukowe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej; Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

Czasopismo obejmuje i integruje na swoich łamach takie dziedziny jak: chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, chirurgia ręki, mikrochirurgia, a także chirurgia wad wrodzonych, leczenie oparzeń oraz chirurgia estetyczna, a od niedawna znaleźć można tam także artykuły z zakresu prawa medycznego.

„Staramy się przekazać naszym Czytelnikom aktualne, nowe zagadnienia z zakresu medycyny: w szczególności chirurgii, niemniej jednak obecnie coraz częściej pytają oni także o kwestie prawne, stąd ich obecność w naszym czasopiśmie.” – mówi p.o. Redaktora Naczelnego dr hab. n. med. Agnieszka Surowiecka – „Dlatego do omówienia na naszych łamach bieżących problemów prawnych zaprosiłam prawników medycznych, zajmujących się tymi sprawami w swojej bieżącej, codziennej pracy”.

Artykuły prawne dla ChPiO przygotowali mec. Andrzej Gross i adw. Michał Gajda. W bieżącym wydaniu czasopisma znaleźć można także poświęcony funkcji biegłego sądowego w chirurgii plastycznej artykuł dr n. med. Piotra Drozdowskiego i dr n. med. Anety Drozdowskiej oraz sprawozdanie z XIX zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, który w dniach 6. – 8. czerwca 2024 roku odbył się w Warszawie.

Artykuły dostępne są także online:

Chirurgia Plastyczna i Oparzenia 2024;12(1):1–46