Strona główna Wydarzenia DermasterMed – konferencja szkoleniowa online i Master Class: 08. czerwca, 05. lipca

DermasterMed – konferencja szkoleniowa online i Master Class: 08. czerwca, 05. lipca

Bezpieczeństwo w nowoczesnej medycynie estetycznej i regeneracyjnej, to temat trwającej właśnie Konferencji Szkoleniowej DerMaster MED. 8. czerwca w Warszawie odbyła się część stacjonarna: warsztaty Master Class dla obecnych i przyszłych trenerów, 05. lipca o 17:00 rozpocznie się część online, do udziału w której Organizatorzy zapraszają lekarzy z całej Polski.

Szkolenie Master Class

Bezpieczeństwo, to najważniejszy element procedur medycznych, nie tylko w medycynie estetycznej.” – mówi organizator konferencji: Anna Pop, właściciel Art Of Beauty, koordynator projektu DerMaster w Polsce – „Nasz projekt obejmuje szkolenia dla lekarzy, których przykładem jest właśnie konferencja DerMaster MED oraz szkolenia dla kosmetologów, DerMaster PRO. Szkolenia dla lekarzy i dla kosmetologów różnią się przede wszystkim zakresem działań zabiegowych. Zawsze weryfikujemy kwalifikacje uczestników szkoleń, jakość i dostępność na rynku preparatów oraz akcesoriów wybieranych do pracy w ramach szkoleń i warsztatów, a także kwalifikacje szkoleniowców. Promujemy bezpieczeństwo i faktyczne nabycie umiejętności i dobrych praktyk pod okiem doświadczonych mentorów, a główny nacisk kładziemy na pracę własną uczestnika. Teoria stanowi tylko 20% zajęć.

Część stacjonarna konferencji, która 8. czerwca odbyła się w warszawskim hotelu Lord, obejmowała wykład i szkolenie praktyczne przeprowadzone przez dr Han Jin Kwona – chirurga plastyka, prezesa International Association of Aesthetic & Anti-Aging Medicine, wykładowcę IMCAS.

Dzisiejsze szkolenie poświęcone jest stosowaniu nici PDO w płynie. Jest to proszek PDO będący głównym składnikiem wchłanialnej nici PDO.” – opowiada dr Han Jin Kwon –  „Tradycyjne nici PDO są obecne w Europie od ponad 12 lat i służą do celów liftingujących. Nić PDO daje bardzo dobre wyniki, w wyniku ich implantacji pojawiają się jednak przejściowe siniaki i obrzęki, a to oznacza czas rekonwalescencji. Jeśli jednak zrobisz z tego PDO proszek w mikrocząstkach i zmieszasz go ze sterylną wodą, uzyskasz płyn. Zabieg zajmie tylko 10–15 minut, obrzęki i siniaki są mniej widoczne, a efekt jest porównywalny z tradycyjnymi nićmi PDO”.

Obserwujemy bardzo pozytywne efekty związane z poprawą gęstości i tekstury skóry, jej  rozjaśnieniem i poprawą owalu twarzy.” – dodaje polski trener produktu Ultracol, dr Krzysztof Gemza – „Przez blisko 18 miesięcy stosowania Ultracol w medycynie estetycznej nie odnotowaliśmy żadnych powikłań ani negatywnych efektów i myślę, że ten trend będzie cały czas utrzymany. Ważne jest też to, że pacjent po zabiegu naprawdę może wracać do swoich codziennych czynności, bo nie ma potrzeby rekonwalescencji pozabiegowej”.

Podczas warsztatów Master Class dr Han Jin Kwon przeprowadził razem z wybranymi lekarzami serię zabiegów z użyciem płynnych nici PDO jako odrębnej procedury, ale także w połączeniu z różnego typu nićmi tradycyjnymi. Jeden z zabiegów został uzupełniony także o szkolenie z urządzeniem z portfolio UltraV: Triderm, wspierającego leczenie blizn i regulującego napięcie tkanek. Dr Kwon zaprezentował usuwanie z ust zgrudkowanych pozostałości kwasu hialuronowego, co szczególnie zainteresowało uczestniczących w szkoleniu lekarzy.

Konferencja naukowo-szkoleniowa

Druga część konferencji, w formie spotkania online, zaplanowana została na 5. lipca. Oprócz dr Kwona, który opowie o przebiegu Master Class, użytych w nim produktach i urządzeniach, oraz bezpieczeństwie zabiegów, wykłady wygłoszą m.in. dr n. med. Anna Skwarek (Autologiczna terapia egzosomalna, Sposoby na zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny), dr n. med. Battsengel Rentsen (Korea), dr Aleksandra Strobel-Pytel oraz dr Krzysztof Gemza (Przegląd efektów i doświadczeń w pracy biostymulatorem na bazie PDO), Radosław Stawarz, Dagmara Stawarz i Marek Strzymiński (Potrzeby i trendy vs realia i rozwiązania w branży medycyny estetycznej w Polsce), dr Ewa Bielska, dr Krzysztof Bielski (Obawy pacjentów i lekarzy w stosunku do nowości produktowych), adw. dr n. pr. Agnieszka Zemke – Górecka (Mediacje w medycynie), r. pr. Elżbieta Liberda (Zabezpieczenie biznesu: rozwiązania inwestycyjne i finansowe) oraz mec. Andrzej Gross (Warunki poprawnej komunikacji z pacjentem – reklama gabinetów lekarskich w świetle obowiązujących ustaw oraz KEL). Kilkugodzinną konferencję online poprowadzą: dr Anna Tomkowiak i Anna Pop.

Rejestracja na część online konferencji DerMaster Med jest otwarta, formularz rejestracyjny i dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.dermaster.pro.

Szczegółowe informacje na temat programu konferencji online można pobrać TUTAJ

Patronat medialny nad konferencją sprawuje Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV”